امید به خانه دارشدن در تهران به کمتر از ده سال می‌رسد | فراتاب
کد خبر: 9802
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1398 - 14:30
وعده وزیر راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۱۱۰ هزار واحد مسکونی گفت: در نظر داریم با ایجاد جریان پایدار تولید و عرضه مسکن، امید خانه‌دار شدن در شهرهای بزرگ را به کمتر از ۱۰ سال و در سایر شهرها به کمتر از سه سال برسانیم.

فراتاب-گروه اقتصادی: محمد اسلامی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن که با حضور رییس جمهور انجام شد، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های محوری مورد تاکید مقام معظم رهبری و رییس‌جمهور محترم بحث رونق بخشیدن به تولید مسکن است و ما از بدو ورود به وزارت راه و شهرسازی این اراده را کردیم که تولید مسکن را برای جامعه هدف به یک جریان پایدار تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: ما قصد داریم امید به خانه‌دار شدن را در شهرهای بزرگ به کمتر از ۱۰ سال و در سایر شهرها به کمتر از سه سال برسانیم تا دغدغه مردم در این خصوص کاهش پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در برنامه‌های خود دو موضوع را مورد لحاظ قرار داده‌ایم، اظهار کرد: اعتمادسازی بین سازندگان و دولت و همچنین اعتمادسازی بین مردم و سازندگان باید ایجاد شود و امیدواریم با ساخت خانه‌های باکیفیت و ایمن به این هدف برسیم.

اسلامی با بیان این‌که امروز عملیات اجرایی ۱۱۰ هزار واحد در قالب ۴۰۰هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن به دستور رییس جمهور آغاز می‌شود، گفت: از روز رونمایی (زمستان سال ۱۳۹۷) سعی کردیم نقاطی را انتخاب کنیم که هم از سرانه‌های خدماتی و زیرساخت‌های مناسبی برخوردار باشد و هم شاهد تقاضا در این مناطق باشیم.

وی تصریح کرد: امروز عدد شروع شده ما به ۶۷ هزار واحد رسیده که به طور نمادین در پنج استان آغاز می‌شود. حجم سرمایه‌ گذاری که امروز صورت می‌گیرد ۳۰هزار میلیارد تومان است که ظرفیت ایجاد ۱۳۰ هزار شغل پایدار را فراهم می‌کند. همچنین با این طرح سایر بخش‌ها نیز پای کار می‌آیند که به رونق تولید محقق می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره تسهیلات و منابع اختصاص یافته به این طرح اظهار کرد: سیستم بانکی ۲۰ درصد تسهیلاتی که برای کسب‌وکار ارائه می‌کند را به بخش مسکن اختصاص خواهد داد. تسهیلاتی را که بانک‌ها به بخش مسکن ارائه می‌دهند دارای کمترین ریسک بوده است.

اسلامی با بیان این‌که انتقال تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم به طرح اقدام ملی امکان‌پذیر شده است، گفت:‌بانک مسکن طرح صندوق مسکن یکم را به اقدام ملی متصل کرده تا کسانی که با توجه به افزایش قیمت مسکن نمی‌توانند در شهرهای بزرگ اقدام به خرید مسکن کنند از طرح اقدام ملی بهره‌مند شوند.

 

نظرات
آخرین اخبار