اجرای برنامه‌های فرهنگی ماه رمضان با عنوان «ضیافت خوبان» در پایتخت | فراتاب
کد خبر: 8157
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1397 - 15:01
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد:
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در سراسر پایتخت خبر داد.

فراتاب - گروه اجتماعی: ولی الله شجاع پوریان با تشریح برنامه های فرهنگی، ورزشی و هنری شهرداری تهران به مناسبت ماه میهمانی خدا، اظهار داشت: برنامه های فرهنگی شهرداری تهران در ماه مبارک رمضان امسال با هدف تعمیق اُنس و الفت شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان با مفاهیم قرآنی، تکریم ایتام، محرومان و نیازمندان شهر با همکاری و بهره گیری از توان تشکل‌های مردم نهاد، ترویج نشاط معنوی در بین شهروندان و بهره مندی هرچه بیشتر شهروندان تهرانی از فضایل ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

وی با اشاره به رویکرد توجه ویژه به مسجدمحوری و آماده سازی مساجد برای ورود به ضیافت الهی افزود:  امسال اقدامات ویژه ای نسبت به تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی براستفاده از کالای ایرانی در تأمین امکانات و تجهیزات، درنظر داشتن اصل اقتصاد مقاومتی و لزوم رعایت صرفه جویی در هزینه ها، تعامل با تشکل‌های مردم نهاد سطح محلات و فراگیری و امکان بهره مندی حداکثری شهروندان از برنامه ها در نظرگرفته شده که ازسوی ادارات کل ستادی معاونت اموراجتماعی و فرهنگی و مناطق 22گانه به اجرا درخواهد آمد.

شجاع پوریان با اعلام اینکه برنامه های ماه مبارک رمضان از غبار روبی مساجد آغاز می شود، افزود: 220 مسجد شاخص، محوری و فعال در فعالیتهای قرآنی در مناطق 22گانه هفته آخرماه شعبان غبار روبی، عطرافشانی شده و آماده پذیرایی از نمازگزاران برای ماه مبارک رمضان می شوند.

وی با اشاره به حمایت از جلسات قرآن خانگی گفت: حمایت از جلسات قرآن خانگی در جهت تجهیز و فراهم آوردن امکانات مورد نیاز این جلسات نظیر رحل و قرآن، سیستم صوتی و... تهیه بانک اطلاعاتی مربوط به جلسات قرآن خانگی به همراه چاپ ویژه نامه درباره آنها و برگزاری مراسم تجلیل از فعالان جلسات قرآن خانگی هر منطقه در هفته اول ماه مبارک رمضان صورت می گیرد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری جشن کریمان خبر داد و گفت: این جشن ها به مناسبت ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (علیه السلام) در مناطق 22 گانه، روزهای نهم و دهم خرداد میزبان عموم شهروندان است.

وی از برگزاری محفل انس با قرآن در 123 مسجد شاخص و محوری پایتخت خبر داد و افزود: این برنامه با دعوت از قاریان ممتاز منطقه جهت تلاوت و تجلیل از آنان  در نواحی 123 گانه اجرا می شود.

به گفته شجاع پوریان، طراحی مسابقه فرهنگی ویژه نوجوانان در خصوص موضوعات قرآنی و اهدای جوایز  به برگزیدگان در سطح محلات، تولید محتوا و چاپ و توزیع 20 هزار نسخه ویژه نامه ماه مبارک رمضان از سوی اداره کل فرهنگی شهرداری تهران صورت می گیرد.

وی از برپایی 52 محفل قرآنی در نقاط پرجمعیت مناطق خبر داد و افزود: در این محافل مسابقه قرآن بخوانید و جایزه بگیرید، مشاوره دینی و مذهبی، برپایی غرفه نمایشگاه و فروش قرآن، اجرای تفسیر، اجرای تواشیح، تلاوت توسط قاریان ممتاز و مسابقات قرآنی از ابتدای ماه مبارک رمضان و برگزاری اختتامیه به مناسبت میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع) ویژه عموم شهروندان برپا می شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از مشارکت و همکاری با مساجد در اجرای مراسم شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) و شبهای قدر خبر داد و گفت: این برنامه تحت عنوان شکوه رستگاری از 13 الی 16 خرداد در مساجد محوری مناطق شهر تهران اجرا می شود.

وی با اشاره به برگزاری 22 جام رمضان تصریح کرد: ورزشکاران محلات شهر تهران در طول ماه مبارک رمضان در سراهای محله و مراکز فرهنگی تابعه مناطق 22گانه در رشته‌های مختلف ورزشی به رقابت با یکدیگر می پردازند.

شجاع پوریان خاطرنشان کرد: آموزش سفره آرایی ویژه ماه مبارک رمضان برای زنان و دختران تهرانی و نمایشگاه صنایع دستی زنان به همت اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در محل نمایشگاه ماه مبارک رمضان در مناطق 22 گانه اجرا می شود.

 وی، برگزاری مجمع خیرین مناطق به منظور هم افزایی ظرفیت های موجود خیرین حقیقی و حقوقی و موسسات خیریه فعال در سطح منطقه با محوریت ماه مبارک رمضان، تکریم کارگران ازکار افتاده، مشارکت در برگزاری مراسم باشکوه روز قدس، تهیه بسته های افطار و ارسال به محلات فقیرنشین و مشارکت در برگزاری با شکوه نماز عید سعید فطر را از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان برشمرد.

نظرات
آخرین اخبار