کد خبر: 1462
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 22:11
توسط انتشارات زبان تصویر به چاپ رسید;
کتاب آموزش عکاسی پرتره (دستورالمعل‌ها و تکنیک‌های حرفه‌ای) نوشته پیتر تراورز و جیمز چیدل با ترجمه سیوا شهباز توسط انتشارات زبان تصویر (کتاب پرگار) به چاپ رسید.

به گزارش فراتاب، در مقدمه این کتاب به قلم مترجم آمده است که عکاسی پرتره همواره نگاهی تخصصی تر و حرفه‌ای‌تر نسبت به تصویربرداری از انسان داشته و دارد علاوه‌بر این در کنار فیزیک انسان به عوامل پیرامونی او نیز توجه کرده است، در عکاسی پرتره انسان‌ها داخل قاب، نام، عنوان، لقب جایگاه و حتی نقش می‌گیرند، تاثیرگذار می‌شوند، سخنرانی می‌کنند، پیام می‌دهند و با انسان‌های بیرون از تصویر ارتباط برقرار می‌کنند. انسان پرتره، دیگر انسان بدون نام، بدون هویت و بدون شناسنامه در یک اسنپ شات یادگاری نیست.

 

عکاس با استفاده از او و فضای پیرامونی اش رنگ، نور، عمق میدان و... او را از یک فرم ساده در قابی مربع یا مستطیل خارج و به یک مفهوم شناخته شده و قابل درک بدل می‌کند این جایی است که این انسان بد ظاهر ثابت در قاب، هزاران حرف با بیننده می‌زند و خود را به مخاطب معرفی می‌کند. حرف‌هایی که با زبان عکس و توسط عکاس به بینندگان منتقل می‌شود.

 

 

چاپ اول کتاب آموزش عکاسی پرتره (دستورالمعل‌ها و تکنیک‌های حرفه‌ای) در ۱۶۰ صفحه تمام رنگی، گلاسه و به قیمت ۳۵۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده و از سوی انتشارات زبان تصویر(کتاب پرگار) در  بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی  کتاب تهران در بخش ناشران عمومی سالن شماره ۲ راهرو ۲ شماره ۵۹۳ عرضه خواهد شد.

منبع:خبرگزاري مهر

نظرات
آخرین اخبار