«فاصله اجتماعی» ساخته كاوه معين‌فر جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی «هايكو» هلند را گرفت | فراتاب
کد خبر: 11928
تاریخ انتشار: 25 آذر 1400 - 17:18

فراتاب - منصور جهانی: فیلم کوتاه «فاصله اجتماعی» به کارگردانی «كاوه معين‌فر» از ایران، «جایزه تماشاگران» بهترین فیلم کوتاه جشنواره بین‌المللی «هایکو» در کشور هلند را از آن خود کرد.

مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی «هایکو» Haiku با دبیری «محمد الأمین» Mohammad Amin شاعر عراقى مقیم هلند، با کمانچه‌نوازی استادانه «محمد حسین کامر» و اجرای موسیقی کُردی و بداهه‌نوازی توسط این هنرمند سرشناس کُرد عراقی در شهر لاهه در کشور هلند برگزار ‌شد و حاضران در سالن «تئاتر دریاچه» با موسیقی روح‌نواز «کامر» ارتباط برقرار کردند و این موسیقیدان چیره‌دست؛ با جوزه عراقی، آهنگ‌هایی از میراث موسیقی کُردی، از جمله؛ ملودی‌های لاووک، زازا و حه‌یران را به نحو احسن اجرا کرد. تاریخچه ساز جوزه يا كمانچه، به دوره 2350 قبل از میلاد بر می‌گردد.
در ادامه این مراسم، «جایزه تماشاگران» جشنواره بین‌المللی «هایکو» توسط مسئولان این جشنواره، اعلام شد و فیلم کوتاه 3 دقیقه‌ای «فاصله اجتماعی» به کارگردانی «كاوه معين‌فر» از کشور ایران، جایزه بهترین فیلم کوتاه این رویداد هنری را دریافت کرد.
جشنواره بین‌المللی «هایکو» که با نمايشگاه هنري خطاط ايراني «محمد عسكري» افتتاح شد، با هدف گسترش رابطه شعر و سینما و ایجاد فرصت‌های جدیدی براى زبان مشترک بین شعر و سینما و با همکاری شهرداري لاهه و مؤسسه فرهنگ در روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر ماه جاری (۱۰ و ۱۱ دسامبر ۲۰۲۱) در مجموعه لاك‌تياتر Laaktheater در شهر لاهه در کشور هلند برگزار ‌شد.

نظرات
آخرین اخبار