پایان پرواز فرزند آسمانی اورامانات و کرماشان | فراتاب
کد خبر: 11788
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1400 - 16:31
بمناسبت درگذشت سرتیپ خلبان یدالله رستگارفر


فراتاب: بلند آسمان جایگاه من است

یدالله رستگارفر در تاریخ 1331/7/25 در یک خانواده کُرد زبان در شهر کرمانشاه به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در کرمانشاه با رتبه عالی به پایان رسانید.
سپس وارد دانشکده افسری ارتش در تهران گردید و پس از اتمام دوران 3 ساله دانشکده افسری ذات بلند پروازانه‌اش وی را به سمت نیروی هوایی ارتش هدایت و پس از گذراندن دروس و دوره‌های خلبانی در ایران و آمریکا خلبان هواپیمای شکاری F5E گردید.
سروان خلبان یدالله رستگارفر جوان مراحل ترقی و ارتقاء درجات افسری را حسب شایستگی خویش با موفقیت طی و با درجه سرتیپی به عنوان فرمانده پایگاه دوم شکاری نیروی هوایی تبریز منصوب گردید.
پایگاه مذکور در طول دوران جنگ تحمیلی و تحت فرماندهی ایشان با توجه به مأموریت‌های رزمی محوله موفق پروازی به عنوان پایگاه نمونه هوایی شناخته گردید.


پس از پایان جنگ تحمیلی حسب نیاز عملیاتی به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منتقل و پس از پرواز با انواع هواپیماهای مختلف ناوگان آن شرکت به افتخار معلم خلبان منتخب هواپیمای بوئینگ 727 نائل گردید.
خلبان یدالله رستگارفر پس از بازنشستگی از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران حسب دعوت شرکت هواپیمایی آسمان به صورت قراردادی در کسوت معلم خلبان منتخب B727 به استخدام شرکت هواپیمایی آسمان در آمد و در آخرین پروازشان در مسیر تهران ـ بندرعباس ـ تهران و در زادروز تولدشان، بیست و پنجم مهرماه بوده است و از اول آبانماه ۱۳۹۶ حسب قوانین جاری از هوانوردی منفک گردیده‌اند.
سرتیپ خلبان یدالله رستگارفر در حوزه لشکری به عنوان فرمانده پایگاه دوم شکاری تبریز و در حوزه کشوری به عنوان کاپیتان و معلم خلبان منتخب B727 منشاء خیر و اثر و همواره مورد افتخار ایران و به ویژه غرب کشور مخصوصاً استان کرمانشاه و افتخار منطقه هورامان بوده و می‌باشند. ایشان بیش از 50 سال در صنعت هوانوردی کشور خدمت نموده و همواره اسطوره نظم و انضباط، اخلاق، مرام و مردانگی، مدیریت و مردمی بودن، بوده‌اند.
حاصل زندگی پربار و سالم ایشان دو فرزند پسر و یک فرزند دختر‌ می‌باشد که همگی به تأسی از پدر و مادر دارای تحصیلات عالیه می‌باشند.
حاج یدالله تیز پرواز در یکم شهریور ماه 1400 به علت ابتلا به پدیده مرموز کرونا به اراده خداوند متعال جهان هستی را وداع گفت و آسمانی گشت.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد

بازنشر این مطلب با ذکر منبع «فراتاب» بلامانع است

نظرات
آخرین اخبار