جایزه خلاقیت و تعالی جشنواره Accolade Global آمریکا به زوج هنرمند کردستانی رسید | فراتاب
کد خبر: 9999
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1398 - 19:00
زوج هنرمند کردستانی توانستند در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم Accolade Global در آمریکا، جایزه خلاقیت و تعالی را برای فیلم «گل نساء» از آن خود کنند.

فراتاب- گروه استان کردستان: فیلم سینمایی «گل نساء»Golnesa به کارگردانی ستار چمنی‌گل، با فیلمنامه نویسی ویدا صالحی، مدیریت فیلمبرداری محمد فکوری و نقش آفرینی سعید داخ، علی محمد رادمنش، یگانه رجبی، ساقی زینتی، مسعود محمدی و ویدا عمویی؛ با بیش از 30 حضور بین‌المللی در جشنواره‌های جهانی و کسب بیش از 15 جایزه در رشته‌های مختلف سینمایی؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران، در بخش رقابتی هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم Accolade Global  در کشور آمریکا به نمایش درآمد و جایزه خلاقیت و تعالی در فیلم سینمایی به ستار چمنی‌گل کارگردان و ویدا صالحی، فیلمنامه نویس این اثر سینمایی اهدا شد.

این جشنواره که در سال 2003 تأسیس شده است، در هر دوره از برگزاری خود؛ 4 جایزه خود را با عنوان‌های جایزه بهترین فیلم، جایزه خلاقیت و تعالی، جایزه شایستگی و جایزه ویژه به فیلم‌های برتر اعطاء می‌کند که در این دوره از جوایز، فیلم سینمایی «گل نساء» موفق به دریافت جایزه «خلاقیت و تعالی در فیلم سینمایی» شد.

داوری فیلم‌های پذیرفته شده برای کسب جوایز، توسط کمیته‌ای از متخصصان صنعت سینما از جمله نامزدهای دریافت کننده و گیرندگان جوایز «امی»Emmy ، «تلی» Telly و Communicator صورت می‌گیرد.

مجله «مووی‌میکر» MovieMaker از جشنواره بین‌المللی فیلم Accolade در بین 25 جشنواره برتر جهان نام برده است؛ که ارزش حضور در آن را دارند.

فیلم سینمایی «گل نساء» در آخرین حضور بین‌المللی خود، در روز 31 مرداد ماه امسال (22 آگوست 2019) در روز افتتاحییه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم‌سازان جدید میدلبوری» Middlebury New Filmmakers در سالن «مارکیوس» Marquis ایالت ورمانت در کشور آمریکا به نمایش در آمد.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم‌سازان جدید میدلبوری» با حضور «پل شرویدر» Paul Schrader فیلمنامه‌نویس، کارگردان، منتقد سینما و خالق فیلمنامه‌های «راننده تاکسی»، «آخرین وسوسه مسیح» و ... در روزهای 31 مرداد تا 3 شهریور ماه جاری (22 تا 25 آگوست 2019) با نمایش 19 فیلم سینمایی، 51 فیلم مستند کوتاه و بلند، 35 فیلم کوتاه داستانی و ... از کشورهای مختلف جهان در ایالت ورمانت در کشور آمریکا برگزار شد.

نظرات
آخرین اخبار