رشد 78درصدی حجم معاملات آتی سکه | فراتاب
کد خبر: 3570
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 23:10
بهای اونس که طی روز گذشته، 18 امرداد، تحت تاثیر انتشار آمارهای اشتغال آمریکا و افزایش انتظارات سرمایه گذاران بین المللی نسبت به رشد نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، با افت نسبی همراه شده بود در کنار نوسان نرخ ارز موجب روند متغیر بهای سکه در بازار آتی شد.
 به گزارش فراتاب، به طوری که سکه در سررسید شهریورماه با نرخ یک میلیون و 107 هزار تومان معامله شد و کاهش 0.23 درصدی را تجربه کرد، این در شرایطی است که سکه تحویل آبان ماه با رشد 0.05 درصدی به قیمت یک میلیون و 119 هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل دی نیز با قیمت یک میلیون و 127 هزار تومان معامله و با افت 0.04 درصدی رو به رو شد. تحویل اسفند هم با 0.08 درصد کاهش به قیمت یک میلیون و 140 هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید اردیبهشت ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و 160 هزار تومان معامله شد و رشد 0.04 درصدی را به ثبت رساند.
 
همچنین در بازار نقدی طی روز گذشته همسو با افت اونس، سکه تمام بهار آزادی نیز هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و 106 هزار تومان رسید. روز گذشته، بهای سکه از سوی اونس جهانی نیز تحت‌فشار قرار داشت. با وجود این دو نیروی فشار، معامله‌گران سکه با کاهش حجم معاملات سعی کردند، قیمت را مدیریت کنند؛ عاملی که موجب شد فلز گرانبهای داخلی نوسان چندانی را تجربه نکند و همچنان در میانه محدوده یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان باقی ماند. همچنین در این روز قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز، 113 هزار و 20 تومان قیمت داشت. این در شرایطی است که قیمت نیم‌سکه، ربع‌سکه نسبت به روز گذشته تغییر نکرد و با قیمت‌های روز یکشنبه گذشته معامله شد. سکه گرمی نیز نسبت به روز گذشته هزار تومان کاهش یافت و با قیمت 182 هزار تومان به فروش رسید.
منبع: بورس
نظرات
آخرین اخبار