هفتمین گردهمایی بین المللی اندیشکده های جهان اسلام در یزد | فراتاب
کد خبر: 1993
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 09:42
فردا و پسفردا توسط وزارت امورخارجه ایران برگزار می شود:
هفتمین اجلاس مجمع جهانی اسلام در شهر یزد برگزار خواهد شد.

فراتاب-سرویس سیاسی: هفتمین اجلاس مجمع جهانی اسلام که بزرگترین گردهمائی اندیشکده های جهان اسلام تحت حمایت سازمان کنفرانس اسلامی است توسط دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد.

این نشست فرار است با عنوان "ارتباطات استراتژیک ، ارزشها ، نهادها و افراد مرجع " در تاریخ 4 و 5 خرداد ماه سالجاری در شهر یزد برگزار شود. 

به گزارش فراتاب هفتمین کنفرانس بین المللی جهان اسلام که بزرگترین گردهمائی اندیشکده های جهان اسلام تحت حمایت سازمان کنفرانس اسلامی است، با عنوان «ارتباطات استراتژیک: ارزش‌ها، نهادها و شخصیتهای مرجع»  طی روزهای 4 و 5 خرداد ماه سال جاری از سوی دفتر  مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه در شهر یزد برگزار خواهد شد.

همچنین در این کنفرانس شخصیتهای سیاسی، اندیشمندان و متفکران از سراسر جهان اسلام، اروپا و آسیا شرکت خواهند کرد. مهم ترین هدف این اجلاس توجه به مسائل و مشکلات پیش روی جهان اسلام و کشورهای اسلامی در حوزه های مختلف و تلاش برای مفاهمه و نیل به نقاط مشترک دنیای اسلام و ارائه آموزه های فراگیر از اصول و احکام اسلامی بر اساس آنها و مبارزه با تعاریف نادرست تعالیم اسلامی توسط جریانهای انحرافی و خشونت گرا است.

بررسی مقابله با خشونت و تروریسم، گسترش ارزش‌های مشترک، تعدیل تعارضات اجتماعی و همزیستی، حقوق شهروندی، بحران مهاجرت و کرامت انسانی ،مقابله با اسلام هراسی و ساخت آینده جهان اسلام از مهمترین محورهای مورد بحث در این همایش خواهد بود.

 

مطالب مرتبط
نظرات
آخرین اخبار