بازگشت عبداله موحد به تالار مشاهیر | فراتاب
کد خبر: 10853
تاریخ انتشار: 28 مهر 1398 - 17:50
فدراسیون کشتی ایران با توجه به مکاتباتی که با اتحادیه جهانی کشتی داشته است زمینه بازگشت عبدالله موحد به تالار مشاهیر را فراهم کرده است.

فراتاب - گروه ورزش:  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، عبدالله موحد، دارنده 6 مدال طلای کشتی آزاد در مسابقات جهانی و بازی‌های المپیک در سال 2004 بود که به عنوان یکی از مفاخر کشتی ایران و به عنوان اولین ایرانی به عضویت تالار مشاهیر فیلا (نام فدراسیون جهانی کشتی در آن سال‌ها) در آمد، اما بنابر دلایلی نام وی از این فهرست خارج شد.

موحد که برای دیدار با خانوده‌اش به ایران سفر کرده بود با دعوت فدراسیون کشتی در  فدراسیون حضور پیدا کرد و در همان زمان علیرضا دبیر، قول رایزنی برای بازگشت وی به تالار مشاهیر کشتی را دادند.

بعد از پیگیری‌های صورت گرفته روز سه شنبه گذشته اتحادیه جهانی کشتی با ارسال ایمیلی به فدراسیون با این موضوع موافقت کرد تا نام موحد به عنوان یکی از اسطوره‌های کشتی ایران و جهان به تالار مشاهیر اتحادیه جهانی کشتی بازگردد.

البته در این بین برخی شبهات مطرح شد که نام موحد در تالار مشاهیر وجود داشته است، اما مکاتبات صورت گرفته توسط فدراسیون کشتی با اتحادیه جهانی کشتی که در زیر آمده است نشان دهنده به روز بودن این اتفاق است.

ترجمه نامه فوق به شرح زیر است:

آقای دبیر عزیز
ممنون که به ما تذکر دادید. بعد از تحقیقات زیادی که انجام دادیم به نظر می‌رسد که این قهرمان (آقای موحد) سال 2004 به عضویت تالار افتخارات و مشاهیر اتحاد جهانی در آمده و هیچ تصمیمی برای حذف نام وی از تالار اتخاذ نشده است.
دلیل اینکه نام ایشان در لیست دیده نمی‌شود معلوم نیست. به هرحال ما در اولین فرصت این مشکل را رفع خواهیم کرد و نام او و افتخاراتش در سایت اتحاد جهانی منتشر خواهد شد.
ما از بابت این موضوع از شما عذرخواهی می کنیم.

با تقدیم احترام
کارلوس روی

و ترجمه نامه دوم:

آقای دبیر
من نمی‌دانم چرا نام آقای عبدالله موحد در بین اعضای تالار افتخارات اتحاد جهانی نیست. در اجلاس اخیر هیأت اجرایی در قزاقستان مصوب شد که «اگر از این پس تست دوپینگ ورزشکاری مثبت اعلام شود نام او از لیست اعضای تالار مشاهیر حذف می‌شود» اما من می‌دانم که تا بحال تستی از آقای موحد مثبت نبوده است.
من کارلوس و سباستین را در این نامه رونوشت قرار می‌دهم. اگر حذف عبدالله موحد دلیلی داشته باشد کارلوس برای شما توضیح خواهد داد و اگر فقط یک اشتباه فنی باشد سباستین آن را اصلاح خواهد کرد. در هر دو حال یکی از این 2 نفر با شما مکاتبه خواهد کرد.

با تقدیم احترام
استان دزدیک
نایب رئیس اتحاد جهانی

نظرات
آخرین اخبار