آیا رابطه روحانی و کدخدایی دوستانه است؟ | فراتاب
کد خبر: 10830
تاریخ انتشار: 25 مهر 1398 - 17:10
سخنگوی شورای نگهبان پاسخ می‌دهد:

فراتاب – گروه سیاسی: حسن روحانی در روزهای اخیر، در رابطه با نظارت استصوابی و نقش و عملکرد شورای نگهبان، اظهاراتی داشت که به زعم بسیاری از تحلیلگران فراتر از انتقاد می نمود و واکنش عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان را نیز در پی داشت. در ادامه ی مباحثات پیش آمده و در آستانه ی انتخابات مجلس، اختلافات ناشی از تشکیل وزارت بازرگانی نیز مزید بر علت شد و سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با مجموعه ی این موارد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در حاشیه کنفرانس تخصصی کنوانسیون سازمان ملل درباره موافقتنامه های حل و فصل بین المللی ناشی از میانجیگری (کنوانسیون سنگاپور) که صبح سه شنبه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دلیل مخالفت شورای نگهبان با تاسیس وزارت بازرگانی چه بوده است؟ گفت: بدلیل اینکه وزارت بازرگانی در تبصره یک ماده واحده بحث را به صورت کلی به وزارتخانه ها برای تفکیک وظایف آنها تفویض کرده بودند و به استناد اصول ۱۳۳ و ۸۵ قانون اساسی، این موضوع مغایر قانون اساسی تشخیص داده شد و امیدوار هستیم مجلس شورای اسلامی بتواند این موضوع را اصلاح کرده و سریع تر روند کار پیش برود.

وی درباره پایان مهلت بررسی لایحه  fatf گفت: این موضوع را از مجمع تشخیص مصلحت نظام بپرسید. نظر شورای نگهبان قبلاً بیان شده و اکنون نظر خاصی ندارم.

کدخدایی در پاسخ به سوالی درباره اختلاف شورای نگهبان  با رییس‌جمهور گفت: اختلاف هیچگاه وجود نداشته و تنها بیان نظرات است.

 

نظرات
آخرین اخبار