كاهش 30 درصدی درآمد داعش | فراتاب
کد خبر: 1036
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 06:29
درآمد گروه تروریستی داعش از سال گذشته میلادی و همزمان با از دست دادن قلمروهای تحت تصرف خود، 30 درصد کاهش داشته است.

به گزارش فراتاب به تقل از ایسنا، لودویکو کارلینو، تحلیلگر ارشد در موسسه IHS انگلیس که درباره گروه داعش مطالعه می کند، گفت: داعش برای جبران درآمد از دست رفته راه های دیگری از جمله وضع مالیات بر تعمیر دیش های ماهواره وضع کرده است!

از اواسط سال گذشته میلادی، درآمد ماهانه این گروه حدود 80 میلیون دلار بود اما از مارس 2016 درآمد این گروه به 56 میلیون دلار کاهش یافته است که نشان دهنده یک افت 30 درصدی است.

وی ادامه داد: تولید نفت در مناطق تحت کنترل داعش از 33 هزار بشکه در روز که قبلا بود، به 21 هزار بشکه رسیده است. علت اصلی این کاهش نیز حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا و روسیه است. البته باید هشدار داد که این حملات تنها زیرساخت هایی را نابود می کند که داعش می تواند آنها را بار دیگر مرمت کند.

در گزارش این موسسه همچنین آمده است: حدود 50 درصد از درآمد داعش از مالیات و مصادره اموال و 43 درصد دیگر نیز از فروش نفت حاصل می شود. همچنین قاچاق مواد مخدر، فروش برق و کالاها یا مبالغ اهدایی نیز از دیگر منابع درآمد این گروه تروریستی محسوب می شود.

تحلیلگر ارشد در موسسه IHS انگلیس ادامه داد: داعش هنوز در منطقه نفوذ دارد اما درآمدش کم شده است و علتش از دست دادن قلمروهایش است. این گروه در 15 ماه گذشته 22 درصد از قلمروی خود را از دست داده و هم اکنون تنها بر شش میلیون بجای 9 میلیون نفر حاکمیت دارد و این یعنی مالیاتی که از مردم می گیرد کم شده است.

براساس تحقیقاتی که صورت گرفته داعش مالیات بر سرویس های پایه را افزایش داده و راه های جدیدی را برای گرفتن پول از مردم به جریان انداخته است. این مالیات های جدید شامل گرفتن عوارض از رانندگان خودروهای باری و کامیون داران، گرفتن پول از افراد برای تعمیر دیش های ماهواره و گرفتن عوارض از افرادی که می خواهند از یک شهر خارج شوند، می شود.

کلید واژه ها :
نظرات
آخرین اخبار