تغییرات در یارانه مطبوعات/ نشریات به دنبال تولید محتوا باشند | فراتاب
کد خبر: 10219
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1398 - 17:10
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خبر داد؛
مطابق ابلاغیه ابلاغ آیین نامه جدید مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، شیوه‌نامه همکاری با دفاتر سرپرستی و نمایندگی‌های رسانه‌ها و توزیع کاغذ برای تمامی روزنامه‌های کشور با قیمت و میزان مناسب و تخصیص بخشی از یارانه‌های سال ۹۸ مطبوعات مشمول تغییراتی شده ا

فراتاب- گروه کردستان: عبید رستمی  عصر پنجشنبه در کارگروه رسانه استان با اشاره به ابلاغ آیین نامه جدید مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کشور اظهار داشت: پروانه فعالیت نشریات سراسری و منطقه‌ای در راستای بند ۱۵ از ماده ۵ شیوه‌نامه همکاری با دفاتر سرپرستی و نمایندگی‌های رسانه‌ها و توزیع کاغذ برای تمامی روزنامه‌های کشور با قیمت و میزان مناسب و تخصیص بخشی از یارانه‌های سال ۹۸ مطبوعات مشمول تغییراتی شده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس اگر تعداد شمارگان روزنامه‌های سراسری و منطقه‌ای که در استان توزیع می‌شوند، روزانه کمتر از ۵۰ نسخه باشد از ابتدای مهر سال جاری نسبت به توقف صدور پروانه فعالیت دفتر سرپرستی اقدام و فعالیت پروانه‌های دارای اعتبار به حالت تعلیق در می‌آیند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه نشریات محلی نیز بایستی دارای نظم انتشار باشند، افزود: تخصیص آگهی‌های دولتی به نشریاتی که نامنظم چاپ می‌شوند، موجب بی‌عدالتی نسبت به نشریات منظم می‌شود.  

رستمی گفت: از ابتدای شهریور امسال از  ارسال و سفارش چاپ آگهی دولتی، ارگانی، دادگستری و ثبتی به نشریاتی که کمتر از ۵۰ درصد نظم در انتشار دارند، جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشریات حمایتی است، اضافه کرد: نشریات بایستی به دنبال تولید محتوا در راستای توسعه استان و رسالت اصلی خود حرکت کنند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خواستار ارجاع آگهی‌های دولتی دستگاه‌ها به این اداره‌کل  شد و افزود: در راستای برقراری عدالت و حمایت از نشریات، ادارات و نهادهای دولتی از ارجاع آگهی‌های دولتی بدون هماهنگی با ارشاد پرهیز کنند.

 

نظرات
آخرین اخبار