کد خبر: 9902
تاریخ انتشار: 8 شهریور 1398 - 16:00
سخنگوی وزارت خارجه:

فراتاب – گروه سیاسی: سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد بزودی اولین گروه از افرادی که با بنیاد به اصطلاح "دفاع از دموکراسی‌ها" همکاری دارند برای افزوده شدن به فهرست تحریم‌های ایران معرفی می‌شوند.سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: طبق قانون بزودی اولین گروه از افرادی که با بنیاد به اصطلاح دفاع از دموکراسی ها همکاری دارند برای افزوده شدن به فهرست تحریم به نهادهای ذیربط از جمله قوه قضائیه معرفی خواهند شد.

موسوی تشریح کرد: از نظر ایران این بنیاد به هیچ وجه یک اندیشکده محسوب نمی شود بلکه سازمانی است که در پوشش اندیشکده بصورت روزمره در حال طراحی و تشویق "تروریسم اقتصادی" و اعمال خصمانه دولت آمریکا علیه مردم ایران است. این بنیاد بازوی طراحی و عملیاتی دولت آمریکا محسوب شده و آمریکا بیشتر اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران را بر مبنای طراحی‌های این بنیاد انجام می دهد.

وی افزود: فهرست اول افراد تحریمی شامل ملیت های مختلف است که در اقدامات این بنیاد علیه مردم ایران نقش موثری به عهده دارند. وزارت امور خارجه کشورمان دوم شهریور ماه «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» و مدیر آن را در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد و اکنون و در راستای همان سیاست اقدام به تحریم افرادی می نماید که با این بنیاد همکاری می کنند.

 

نظرات
آخرین اخبار