کد خبر: 9723
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1398 - 23:20

 فراتاب - گروه دیپلماسی: روزنامه ی دیلی تایمز روز جمعه و به نقل از یک دیپلمات انگلیسی که نام او فاش نشد، اعلام کرد، رایزنی رییس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس در مورد برجام، تاثیری در موضع انگلیس نخواهد داشت و ما علی رغم اینکه بر این باوریم که، ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نکند، همچنان حامی سرسخت برجام هستیم. این مقام انگلیسی با توجه به این که دونالدترامپ، رئیس جمهور آمریکا و بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در این نشست دیدار خواهند کرد، همچنین مطرح کرد: این مهم است که این [روند] ادامه پیدا کند و من فکر نمی‌کنم موضع دولت انگلیس تغییر پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت پایبندی کامل ایران به توافق هسته‌ای، اظهار کرد علیرغم این که جانسون موضع آمریکا را خواهد شنید، تغییری اساسی در رویکرد آن[نسبت به برجام] به وجود نخواهد آمد.

دولت آمریکا در سال ۲۰۱۸از توافق هسته‌ای[برجام] خارج شد و با ادعای این که ایران در تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای بوده و از تروریسم حمایت می‌کند، تا کنون تحریم‌های متعددی بر ایران اعمال کرده است. آمریکا علاوه‌ بر این سعی کرده است حمایت متحدان اروپایی‌اش را در این زمینه جلب کند اما شرکای اروپایی برجام تا کنون با تاکید بر ضرورت تداوم آن در موارد متعدد از آن حمایت کرده‌اند.

نظرات
آخرین اخبار