کد خبر: 8577
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1397 - 20:10
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: صداوسیما با تمام ابزار و امکاناتی که امروز در اختیار دارد، نتوانسته با سایر امکانات ارتباط جمعی رقابت موثری داشته باشد و اثرگذاری خود را در جامعه نشان دهد.

فراتاب / فرهنگی - احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از دانشجویان و انتقاد نسبت به مدیریت فعلی و گذشته سازمان صداوسیما، بیان کرد: امروز عصر انفجار ارتباطات است و اگر صداوسیما بخواهد در عرصه ارتباطات مورد توجه قرار گیرد و اثرگذار باشد باید خودش را با شرایط جدید تطبیق دهد به طوری که بتواند نیازمندی‌های مخاطبین خود را برطرف سازد.

وی در ادامه گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران رسالتی برای صداوسیما تعریف شده و آن به عنوان یک دانشگاه ملی دیده شده است که باید فرهنگ عمومی جامعه را در راستای ارزش‌های اسلامی ارتقا داده و نهادینه سازد. صداوسیما با تمام ابزار و امکاناتی که امروز در اختیار دارد نتوانسته با بقیه امکانات ارتباط جمعی رقابت موثری داشته باشد و اثرگذاری خود را در جامعه از دست داده است. امروز ضرورت تجدیدنظر در سیاستگذاری این سازمان احساس می‌شود.

وی افزود: ضعف در صداوسیما مورد ایراد قشر فرهیخته جامعه نیز است. احساس می‌شود که صداوسیما در فضای دیگر سیر می‌کند. ما تجلی غیرمقبول بودن این رسانه را در ملاقات دانشجویان با رهبر انقلاب دیدیم. رهبر انقلاب انتقادهایی را که دانشجویان و قشر فرهیخته جامعه نسبت به صداوسیما و قوه قضاییه داشتند وارد دانسته و آنها را تایید کردند.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: صداوسیما باید خود را در معرض انتقاد قرار دهد و به انتقادهایی که نسبت به آن وارد می‌شود توجه کند تا بتواند اعتبار خود را از نظر موثق بودن اخبار، اطلاعات و تحلیل‌ها در مقایسه با سایر رسانه‌ها که امروز در دسترس مردم است اثبات کند.

وی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به استفاده از نیروهای جوان و انقلابی در سازمان صداوسیما، بیان کرد: مطالبه مقام معظم رهبری کاملا صحیح است. قشر جوان و مدیران جوان باید امکان بروز و ظهور در همه ارکان نظام بخصوص در صداوسیما و قوه قضاییه را که حساسیت بالایی دارند، داشته باشند. افراد باید شاخصه انقلابی بودن را با مدیریت جهادی نشان دهند.

بیگی ادامه داد: در شرایط امروز گویی تنها رهبری است که دغدغه انقلاب اسلامی را دارد و نسبت به رسالت انقلاب و عملکرد آن حساسیت نشان می‌دهد. متاسفانه در سطوح دولت و بقیه نهادها و سازمان‌ها خصیصه انقلابی بودن و عملکرد انقلابی کم‌رنگ شده است گویی متولی در این زمینه تنها رهبر است و بقیه قوا در این زمینه مسئولیتی ندارند، این امر مایه تاسف است.

وی در پایان گفت: مهم‌ترین نقطه ضعف صداوسیما، عدم درک شرایط جامعه امروز است که فقدان این نگرش و درک نامناسب سبب شده که ما شاهد مبادله مشترک بین مخاطب و صداوسیما نباشیم.

ایسنا

نظرات
آخرین اخبار