روایت ترسناک برایان دی‌پالما از جنجالی‌ترین رسوایی جنسی هالیوود | فراتاب
کد خبر: 8548
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1397 - 20:30
برایان دی‌پالما کارگردان سرشناس آمریکایی قصد دارد با الهام از ماجرای رسوایی جنسی هاروی واینستین فیلمی ترسناک بسازد.

فراتاب / هنری - ماجرای رسوایی جنسی هاروی واینستین تهیه‌کننده پرنفوذ هالیوودی در فیلمی ترسناک به کارگردانی برایان دی‌پالما روایت می‌شود.

دی‌پالما که کارگردانی فیلم ترسناک «کری» و فیلم جنایی «صورت‌زخمی» را در کارنامه دارد، از نزدیک ماجرای رسوایی جنسی واینستین را دنبال می‌کرد.

واینستین متهم به آزار جنسی و تجاوز به چندین نفر است و هفته گذشته به جرم تجاوز، آزار جنسی و روابط ناشایست جنسی بازداشت شد. او با شکایت دو زن که یکی از آن‌ها ناشناس و دیگری لوسیا اوانز است، بازداشت شد. واینستین تا اینجای کار هرگونه رابطه بدون رضایت طرف مقابل را رد کرده است.

آشنایی با بسیاری از افراد درگیر در ماجرای رسوایی واینستین از برگ‌های برنده دی‌پالما در ساخت این فیلم است. این کارگردان ۷۷ ساله در این باره گفت: «بسیاری از آن‌ها را از نزدیک می‌شناسم و در سالیان گذشته بارها درباره واینستین و کارهایش شنیده بودم.»

دی‌پالما درباره فیلمنامه این اثر سینمایی گفت:‌ «قصد دارم در فیلمنامه به این چنین رفتارهایی که در صنعت سینِما وجود دارد بپردازم. البته نام کاراکتر اصلی داستان من هاروی واینستین نیست ولی داستان آن در دل صنعت فیلمسازی روی می‌دهد و یک فرد آزارگر و متجاوز در داستان وجود دارد.»

کارگردان «صورت‌زخمی» درباره جنبش اعتراض به آزار جنسی که پس از این حادثه با هشتگ «MeToo» در شبکه‌های اجتماعی راه افتاد نیز اظهارنظر کرد و تأثیر آن در تغییر موضوع و نحوه تولید فیلم‌ها و حضور زنان پشت‌ دوربین را قابل توجه دانست.

هاروی واینستین ممکن است به دلیل اتهامات مطرح شده به ۲۵ سال زندان محکوم شود.

منبع:‌ بی‌بی‌سی / ۲ ژوئن

خبرآنلاین

نظرات
آخرین اخبار