کد خبر: 3118
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1395 - 23:35
فرهاد اصلانی:
فرهاد اصلانی گفت: مدیران فرهنگی ما از روش‌های ناکارآمد، سانسور و روش‌های سلبی و پلیسی استفاده می‌کنند.

به گزارش فراتاب، مراسم اهدای جایزه بازیگری فرهاد اصلانی که پیش از این آن را در جشنواره مسکو از آن خود کرده بود اما برای دریافتش در آنجا حضور نداشت در اکران مردمی فیلم سینمایی «دختر» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی توسط این کارگردان به وی در سالن اصلی پردیس سینما آزادی اهدا شد.

در ابتدای این مراسم کامران ملکی که وظیفه اجرای آن را برعهده داشت، عنوان کرد: با ادای احترام به زنده‌یاد عباس کیارستمی برنامه با وقفه‌ای اجرا شد و امروز قرار است سیدرضا میرکریمی جایزه فرهاد اصلانی را به وی اهدا کند کارگردانی که همواره فیلم‌هایش علی‌رغم احجافی که در تبلیغات به او می شود به محض اکران توسط خود تماشاگران برایش تبلیغ می‌شود به همین دلیل است که آثار میرکریمی مورد استقبال قرار گرفته است.

برپایه این گزارش در ادامه مراسم سیدرضا میرکریمی به روی صحنه آمد و طی سخنانی گفت: خیلی خوشحالم که آمدید و در این مراسم شرکت کردید البته عذرخواهی می‌کنم که مراسم با کمی تأخیر شروع شد از تمام افرادی که برای ساخت این فیلم به ما کمک کردند همچون منطقه آزاد اروند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه افزود: به دلیل مشکلات کاری که برای من وجود داشت و همچنین اتفاق ناگواری که برای کارگردان مطرح سینمای کشورمان زنده‌یاد عباس کیارستمی افتاد نتوانستیم افتتاحیه‌ای برای فیلم سینمایی «دختر» بگیریم.

او همچنین اظهار کرد:‌موفقیت فیلم ما در مسکو نیز به خوبی دیده نشد و عوامل ما نیز در آنجا حضور نداشتند و جایزه را تنها من به نیابت از آنها دریافت کردم.

کارگردان فیلم سینمایی «امروز» در ادامه عنوان کرد: به همین دلیل فکر می‌کردم به دلیل نبود فرهاد اصلانی در مسکو باید در داخل کشور برایش مراسم ویژه‌ای بگیریم و از او قدردانی کنیم.

میرکریمی افزود: امروز از تمام عواملی که مرا در ساخت این فیلم کمک کردند، تشکر می‌کنم. جایزه‌های زیادی تا به این لحظه دریافت کردم که فکر می‌کنم این جایزه از سایر آنها زیباتر است.

براساس این گزارش در ادامه این مراسم مریلا زارعی، کمال تبریزی و فریدون جیرانی به روی صحنه حاضر شدند تا از فرهاد اصلانی تقدیر به عمل آورند. بعد از نمایش فیلم از جشنواره مسکو که تصاویر مربوط به دریافت جوایز فیلم «دختر» توسط میرکریمی را نشان می‌داد فرهاد اصلانی نیز طی سخنانی گفت: افتخار بزرگی است که در آستانه 50 سالگی چنین جایزه‌ای را می‌گیرم.

وی در ادامه افزود: به دلیل احساساتی شدن تصمیم گرفتم حرف‌هایم را بنویسم و از آن جهت که خوش‌خط نیستم همسرم این متن را برایم نوشت که دستش را می‌بوسم و برای اینکه تمام این سال‌ها مرا همراهی و حمایت کرد از او تشکر می‌کنم.

این بازیگر سینما در این متن که نوشته بود و آن را خواند به نکاتی اشاره کرد و ادامه داد:‌ قدم سر چشم ما گذاشتید قبل از هر چیزی از حضورتان تشکر می‌کنم ممنوم از سیدرضا میرکریمی که این فیلم را ساخت متأسفانه موفقیت‌های این فیلم مصادف شد با فوت زنده‌یاد عباس کیارستمی که تا همیشه جایش خالی خواهد ماند.

اصلانی گفت: خوشحالم که در جشنواره‌های بین‌المللی در ارزیابی‌های‌شان موارد فنی سینمای ما نیز مورد توجه قرار گرفته است. قبل‌تر اگرجایزه می‌دادند جایزه داوران بود که همواره با خودش شائبه سیاسی بودن را همراه داشت اما حالا وضع فرق کرده است.

بازیگر فیلم سینمایی «دختر» افزود: مدیران فرهنگی ما از روش‌های ناکارآمد، سانسور و روش‌های سلبی و پلیسی استفاده می‌کنند.

اصلانی در پایان، این جایزه را به همه زنان و مردان گمنامی که برای اعتلای فرهنگ این کشور قدم برداشته‌اند، تقدیم کرد.

در ادامه مراسم دیگر بازیگر فیلم «دختر» مریلا زارعی گفت: واقعیت این است که فرهاد در تمام این سال‌ها چیزهای زیادی به ما یاد داده فیلم ما تبلیغ تلویزیونی دارد ولی هر یک سال یک بار پخش می‌شود.

او همچنین گفت: دلیل اینکه صحنه‌هایی که من در تیزر هستم حذف کرده‌اند را نمی‌دانم. ولی شما بدانید که تنها دلیل کار کردن ما تنها عشق به شما است نه هیچ چیز دیگر خواهش می‌کنم تبلیغ فیلم‌مان را انجام دهید.

کمال تبریزی نیز در پایان مراسم گفت: تا به امروز با فرهاد اصلانی همکاری نداشتم اما فیلم‌های‌شان را که می‌بینم متوجه بازی متفاوت او هستم او بازیگری است که بازی نمی‌کند و نقشش را زندگی می‌کند.

مطالب مرتبط
نظرات
آخرین اخبار