کد خبر: 2447
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 11:04
از «پنج زبان عشق» تا «من پیش از تو»:
خرید کتاب یکی از مواردی است که می‌توان به واسطه آن از برنامه افراد و افکار آن‌ها آگاه شد و به همین طریق می‌توان دریافت که میل و سلیقه جامعه به کدام سو تمایل دارد. با چنین رویکردی نگاهی می‌اندازیم به 20 کتاب پرفروش سال جاری میلادی.

فراتاب‌ـ سرویس فرهنگی:

به گزارش فراتاب به نقل از ایندیپندنت، فهرست جدیدی از کتاب‌های پرفروش سال 2016 تا ماه ژوئیه  روی سایت آمازون قرار گرفته است.
در مطلب زیر به معرفی آثاری خواهیم پرداخت که در تقویم امسال بیشتر از آثار دیگر به فروش رفته است. اگر نگاهی کلی به این فهرست بیندازید شناخت خوبی از انسان دنیای امروز به شما دست خواهد داد.

فهرست زیر به شما کمک می‌کند انتخاب درستی انجام دهید.

بعضی در پی آن هستند تا نوزاد خود را به درستی تربیت کنند، برخی آماده فرستادن فرزندان خود به کالج هستند. عده‌ای مایل هستند عادات غذایی خود را بهبود بخشند، بعضی دیگر دلشان می‌خواهد دیدگاه خود را تغییر دهند و در نهایت بسیاری از انسان‌ها دلشان می‌خواهد آرام باشند اما گویا  نتیجه نهایی این است که انسان‌های کره زمین همچنان داستان‌های «هری پاتر» را دوست دارند.

1. «هری پاتر و کودک نفرین‌شده» نوشته «جک تورن»
این کتاب شکل بسط‌یافته کتاب خانم «جی. کی. رولینگ» است و داستان هفت سال زندگی «هری پاتر» در «هاگوارتز» را به نمایش می‌گذارد. این کتاب یک نمایشنامه است و قرار است به زودی به روی صحنه تئاتر برود تا دوستداران «هری پاتر» از آن لذت ببرند.
 
2. «یابنده قدرت 0. 2» نوشته «تام رث»
این کتاب برای کمک به شما برای کشف استعدادهایتان نگاشته شده است. کتاب به شما کمک می‌کند قدرت خود را بیابید و از آن در زندگی بهره ببرید.
 
3. «مکان‌های که می‌روید» نوشته «دکتر سوس»
این کتاب کلاسیک «دکتر سوس» همیشه در فصل تحصیل هدیه خوبی محسوب می‌شود.  آهنگ و نقاشی‌های کتاب خواننده را با پستی و بلندی و زیبایی زندگی آشنا می‌کند.
 
4. «جادوی تمیزی: هنر مرتب کردن ژاپنی‌ها» نوشته «ماری کندو»
بسیاری از ما شلخته هستیم. این کتاب که پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز نیز بوده است نوشته مشاور پاکیزگی «ماری کندو» ژاپنی است و به خواننده آموزش می‌دهد که چگونه خانه خود را به سادگی مرتب کنند.
 
5. «100 کلمه اول» نوشته «راجر پرایدی»
این کتاب شما را با صد کلمه مهم در زبان انگلیسی آشنا می‌کند. کتاب جلد بسیار زیبایی دارد و برای کودکان شما بسیار مناسب است تا بتوانند در اوقات فراغت خود چند کلمه جدید یاد بگیرند.
 
6. «وقتی نفس تبدیل به هوا می‌شود» نوشته «پل کالانیتی»
«پل کالانیتی» در این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه از یک جراح مغز تبدیل به یک بیمار دارای سرطان ریه شد. وی در این اثر که در واقع خاطرات زندگی اوست خواننده را با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌کند و از مخاطب می‌پرسد: چه چیز زندگی را با وجود مرگ زیبا می‌کند؟! و چطور با مرگ روبه‌رو شویم؟!
 
7. «پنج زبان عشق: راز عشق‌های ماندگار» نوشته «گری چپمن»
یکی از دیگر از آثار پرفروش نیویورک‌تایمز به شما می‌گوید عشق واقعی شما را سطوح غنی و عمیقی از زندگی می‌برد.
 
8. «راهنمای 30 روزه سلامتی و آزادی غذایی» نوشته «ملیسا» و «دالاس هارتویگ»
این کتاب با یک راهنمای 30 روزه و کمک به شما در همه روزهای یک ماه سبب می‌شود تغییری اساسی در روش زندگی خود ایجاد کنید.
 
9. «چگونه دوست پیدا کنیم و تأثیرگذار باشیم» نوشته «دل کارنیج»
یکی از بهترین کتاب‌هایی که برای کمک به انسان منتشر شده است. این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه از تعصبات دیگران به نفع خود استفاده کنید.
 
10. «کتاب رنگ‌آمیزی برای بزرگسالان»
کتابی که همه مادران باید داشته باشند. رنگ‌آمیزی فقط برای کودکان نیست. شکل جدیدی از مدیتیشن است که به ذهن شما کمک می‌کند آرامش داشته باشد.
 
11. «طرز فکر: روانشناسی جدید موفقیت» نوشته «کرول دوئک»
این کتاب دلایل موفقیت یک فرد در زندگی به عنوان والد و تاجر را نشان می‌دهد.  نویسنده این کتاب که خود روانشناسی شناخته‌شده در دنیا است اعتقاد دارد استعداد و توانایی سبب ایجاد عزت نفس نمی‌شود. این دو فاکتور ممکن است دستاوردهای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد اما موفقیتتان را به خطر می‌اندازد.
 
12. «ویار: دستور غذاهایی که دوست دارید بخورید» نوشته «کریسی تیگان»
نویسنده این کتاب یک مدل است اما بر خلاف تصور همگان او در این کتاب فقط با شما درباره صبحانه، نهار، و شام سخن می‌گوید.
 
13. «راهنمای مطالعه امتحان رسمی SAT» نوشته گروهی از استادان کالج
تست‌های آمادگی این امتحان همیشه پرفروش است زیرا هر سال بسیاری از دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان خود را برای امتحان ورودی کالج آماده می‌کنند.
 
14. کشتن مرغ مقلد» نوشته «هارپر لی»
احتمالاً کتاب «هارپر لی» در سال‌های پیش رو همیشه جزو آثار پرفروش خواهد بود. داستان «اتیکس فینچ»، «بو رادلی»، «اسکات»، «جِم»، و شهر «مایکامب» بخش مهمی از تاریخ ادبی کشور آمریکا است.
 
15. «هفت عادت انسان‌های موفق: درس‌های قدرتمند برای ایجاد تغییرات شخصی» نوشته «استفن کووی»
مجموعه مشاهدات نویسنده این کتاب تبدیل به یکی از مؤثرترین آثار دنیا شده است که به والدین، استادان، و حتی رئیس‌جمهورهای دنیا یاد می‌دهد چگونه در زندگی شخصی خود رفتار کنند.
 
16. «خون‌آشام گرسنه» نوشته «اریک کارل»
این کتاب داستانی است که سال‌ها پیش نگاشته شد و قصه خون‌آشامی است که پس از تغذیه فراوان در پایان تبدیل به یک پروانه می‌شود.
 
17. «رژیم ده روزه اسموتی‌های سبز» نوشته «جی. جی. اسمیت»
این کتاب به شما وعده می‌دهد که پس از خوردن ده روزه نوشیدنی‌های سبز حدود 7 کیلو از وزن خود را کاهش دهید.
 
18. «آرام باش: کتاب رنگ‌آمیزی بزرگسالان» نوشته «ساشا اوهارا»
یک کتاب رنگ‌آمیزی دیگر برای بزرگسالان! این موضوع نشان از آن دارد که رنگ‌آمیزی بزرگسالان هر روز اهمیت بیشتری می‌یابد.
 
19. «آرام کردن قلب: مطالعه شش ماهه انجیل» نوشته «ادرلان اسچات»بنا بر توضیخ خود کتاب «آرام کردن قلب» در پی آن است با آشنا کردن شما با کتاب «انجیل» شما را به خدا نزدیک‌تر کند. این کتاب مناسب آدم‌های مذهبی است.
 
20. «من پیش از تو» نوشته «جوجو مویز»
این کتاب نیز اخیراً تبدیل به یک فیلم با بازی «امیلیا کلارک» شده است. داستان «ویل ترینر» و تصادفی که سبب می‌شود ویلچرنشین شود.

منبع:خبرگزاری کتاب ایران

نظرات
آخرین اخبار