کد خبر: 9426
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1398 - 16:10
ساده‌ترین روش انتقال وجه در حال حاضر، کارت به کارت با استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت است. اما این روش هم گاهی اوقات دشواری‌های خاص خود را دارد. شاید قسمت خسته‌کننده این فرایند، وارد کردن شماره کارت ۱۶ رقمی است.

اپلیکیشن «همراه کارت» با ارائه 3 روش نوآورانه، انجام کارت به کارت را به زیر 20 ثانیه رسانده است. این روش‌ها عبارتند از:

  1. کارت به کارت بدون داشتن شماره کارت مقصد
  2.  کارت به کارت با دوربین گوشی
  3. کارت به کارت با استفاده از متن کامل پیامک

کارت به کارت بدون داشتن شماره کارت مقصد

در همراه کارت برای شرایطی که شماره کارت مقصد برای انجام کارت به کارت به هر دلیلی در دسترس نیست، راهکاری در نظر گرفته شده است. در این اپلیکیشن می‌توان از فهرست مخاطبان گوشی، فرد مورد نظر را پیدا کرد. در ادامه شماره کارت مخاطب تشخیص داده شده و مبلغ مورد نظر به سادگی منتقل می‌شود.

 کارت به کارت با دوربین گوشی

در این روش نیازی به وارد کردن شماره 16 رقمی کارت نیست. در همراه کارت به راحتی می‌توان کارت بانکی را در مقابل دوربین گوشی قرار داده تا این شماره خوانده شود، سپس 16 رقم خوانده شده به صورت خودکار در قسمت شماره کارت مقصد نمایش داده می‌شود.

 کارت به کارت با استفاده از متن کامل پیامک

در بسیاری از مواقع درخواست پول از طریق پیامک یا پیام‌رسان‌ها میان افراد رد و بدل می‌شود. این نوع پیام‌ها حاوی یک متن به همراه شماره کارت است. به عنوان مثال:

«سلام آقای وزیری

لطفاً پول تعمیرات ماشین رو به شماره زیر واریز کنید:

6362-1410-1234-5678

به نام احمدرضا نجفی»

در این شرایط با کپی کردن کل متن پیامک در قسمت «کارت مقصد»، صرفاً شماره 16 رقمی به صورت هوشمند شناسایی شده و تراکنش آماده انجام خواهد شد.

اپلکیشن همراه کارت برای خرید شارژ و پرداخت قبض نیز روش‌های نوآورانه‌ای را ارائه کرده است.

 

 

نظرات
آخرین اخبار