تداوم دادن وام ودیعه مسکن | فراتاب
کد خبر: 9358
تاریخ انتشار: 8 مرداد 1398 - 13:58
مدیر عامل بانک مسکن خبر داد:
مدیرعامل بانک مسکن منتفی شدن وام ودیعه مسکن را تکذیب کرد.

فراتاب – گروه اقتصادی:  اوایل تیر امسال در حاشیه جلسه هیئت دولت با اعلام این‌که به دلیل تحت فشار بودن مستاجران به دنبال تعیین رابطه‌ای بین رهن و اجاره هستیم، گفته بود: هدف ما حمایت از مستاجران است که در این راستا یک صندوق حمایت طراحی شده که قرار است در آن با سپرده‌گذاری و تامین منابع به مستاجران وام پرداخت شود.

اخبار اقتصادی- وی با بیان این‌که وام به مالکان پرداخت می‌شود، افزود:‌ پرداخت این وام باعث بروز تورم نمی‌شود و پیش بینی می‌کنیم تا 70 درصد از مبلغ ودیعه (رهن) مسکن از محل اعتبارات صندوق حمایت از مستاجران به موجران پرداخت شود.

گرچه وزیر اقتصاد همان زمان گفته بود در این رابطه با دستگاه‌های مختلف در حال نظرخواهی هستیم  اما مسئولان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به رسانه‌ها اعلام کردند که باید این موضوع از وزارت اقتصاد پیگیری شود نه وزارت راه.

به هر حال طی یکماه و چند روز اخیر کمترین اطلاع‌رسانی در این رابطه توسط وزارت اقتصاد صورت گرفت تا این‌که دیروز برخی رسانه‌ها به نقل از مدیرعامل بانک مسکن اعلام کردند که وام ودیعه مسکن منتفی شده است. پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که این وام فعلا منتفی نشده است.

ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن در این‌باره گفته است: وام ودیعه مسکن منتفی نشده و فقط روی نوع عقد آن اشکال و ایراداتی وارد شده است. با توجه به این مسئله این طرح برای اصلاح برگشت داده شده و هم‌اکنون در حال بررسی است.

نظرات
آخرین اخبار