مردم از طرح ترافیک جدید ناراضی اند/ موتورسیکلت‌ها بیشتر شدند | فراتاب
کد خبر: 8456
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1397 - 11:27
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران:
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه شهروندان از اجرای طرح ترافیک ناراضی هستند، گفت: آمار موتورسیکلت سواران به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است.

فراتاب - گروه اجتماعی: محمد علیخانی در جلسه علنی روز سه شنبه در واکنش به گزارش پورسیدآقایی که حکایت از رضایت شهروندان از طرح ترافیک جدید داشت، گفت: مشکل ما با اصل طرح نیست بلکه در مواردی است که اشکال دارد و ما به آن انتقاد داریم

علیخانی گفت: ارزیابی از عملکرد سه هفته ای این طرح که گفته می شود مشکل ترافیک و آلودگی هوا را حل کرده علمی نیست و شورای عالی ترافیک نیز زمان شش ماهه را برای ارزیابی این طرح تعیین کرده است زیرا مشخص است یک طرح سه هفته ای آثارش مشخص نمی شود.

وی تاکید کرد: انتقاد ما به اشکال ها و رفتارهای حین اجرای طرح است، اینکه در ماه رمضان ترددها کاهش پیدا می کند و زمان امتحان مدارس است و شاهد کاهش سفرهای آموزشی هستیم این طرح را ارزیابی کنیم درست نیست.

وی ادامه داد: معاونت حمل و نقل قرار است لایحه ای در خصوص پارک حاشیه ای به شورا بیاورد و یا در خصوص گره های ترافیکی که تمامی این وظایف قانونی خود را رها کرده و به آن بی توجه است.

علیخانی در ادامه با اشاره به گزارش سازمان بازرسی شهرداری گفت: آقای پورسیدآقایی می گویند از وضعیت اجرای طرح ترافیک راضی هستند اما این گزارش نشان می دهد شهروندان از اجرای طرح ترافیک ناراضی هستند. این طرح به جز نکات مثبت نکات منفی هم دارد و آن دیده نشدن موتورسیکلت ها در طرح است که آمار آن به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است.

نظرات
آخرین اخبار