کد خبر: 8453
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1397 - 11:14
در شورای شهر تهران مطرح شد:
رئیس شورای شهر تهران درخواست کرد که هر چه زودتر معبری در محدوده منطقه شهرری به نام امام هادی (ع) نامگذاری شود.

فراتاب - گروه اجتماعی: محسن هاشمی در جلسه علنی روز سه‌شنبه شورای شهر تهران خطاب به حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا گفت: تغییر نام میدان امام هادی (ع) به شیخ صدوق شائبه‌هایی ایجاد کرد و بازتاب رسانه‌ای مناسبی نداشت؛ بنابراین درخواست می‌کنیم به دلیل آنکه هرگونه شائبه‌ای رفع شود، هر چه زودتر معبری را به نام امام هادی (ع) نامگذاری کنیم.

همچنین در این جلسه افشین حبیب‌زاده عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل وشورای شهر تهران درخواست کرد: دوفوریتی تعیین تکلیف نرخ ورود آژانس‌ها به محدوده طرح ترافیک مشخص شود، زیرا به صورت دوفوریتی در صحن مطرح شده است.

محسن هاشمی در این رابطه گفت: قرار است اول گزارشی از اثرات طرح ترافیک داده شود و بعد دوفوریتی مطرح شود.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در ادامه تذکر افشین حبیب‌زاده گفت: بر اساس آئین‌نامه باید ابتدا طرح دوفوریتی در دستور جلسه قرار گیرد.

محسن هاشمی خطاب به وی اظهار داشت: باید پیش از این به ما اطلاع می‌دادید تا دستور جلسه را اصلاح می‌کردیم؛ در حال حاضر امکان چنین موضوعی وجود ندارد.

به گزارش مهر، قرار است در صحن شورا پیشنهاد تخفیف ۹۰ درصدی به آژانس‌ها به رأی گذاشته شود.

فرمانداری تهران به افزایش غیرمعقول نرخ طرح ترافیک آژانس‌ها اعتراض کرده و در حال حاضر تعدادی از نمایندگان اتحادیه رانندگان کرایه مقابل شورا تجمع کردند.

به گفته آنها، اگر امروز این مصوبه اصلاح نشود، از جلسه آینده هر ۱۰ هزار عضو این اتحادیه مقابل شورا تجمع خواهند کرد.

نماینده تجمع‌کنندگان افزود: نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک ۷۰۰ برابر شده و عملاً این افزایش، آژانس‌ها را به تعطیلی می‌کشاند.

نظرات
آخرین اخبار