محسنی‌اژه‌ای: بستگان درجه یک خاوری ممنوع‌المعامله شدند | فراتاب
کد خبر: 8415
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1397 - 23:10
سخنگوی قوه‌قضاییه از توقیف اموال خاوری و ممنوع‌المعامله شدن وی و بستگان درجه یک او خبر داد.

فراتاب - گروه اجتماعی: سخنگوی قوه‌قضاییه در یکصدوبیست و هفتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره نظر دستگاه قضایی در برخورد با معلمان و کارگران اظهار کرد: ما با هیچ فردی به عنوان کارگر یا معلم برخورد نمی‌کنیم بلکه کسانی که معلم یا کارگر باشند، از تخفیفاتی هم برخوردار هستند. کسی که متهم باشد، از جنبه اتهاماتی که دارد با او برخورد می‌شود و اصلا این نوع سوال درست نیست.

وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه بعد از زلزله کرمانشاه برخی افراد مشهور شماره حساب برای کمک به زلزله زدگان اعلام کردند و وجود شائبه سوء استفاده از این پول‌ها و اعلام دادگستری کرمانشاه برای مسدود کردن یکسری از این حساب‌ها گفت: این کاملا یک بحث مردمی است. وقتی کسی شماره حساب شخصی می‌دهد تا احیانا برای فلان کار هزینه شود، این مردم هستند که باید پول بدهند یا ندهند. در این قسم، قوه‌قضاییه فقط هشدار می‌دهد و توصیه می‌کند و نمی‌تواند بگوید مردم پول‌شان را به فلان کس بدهند یا ندهند.

سخنگوی قوه‌قضاییه ادامه داد: اگر برای کار خاص مثل زلزله غرب کشور افرادی شماره حساب اعلام کردند و مدتی گذشت و هیچ اقدامی نکردند، طبیعی است که اینجا هم دادستان می‌تواند برود بررسی و تعقیب کند کما اینکه در سه شهر دادستان‌ها خواسته‌اند که این افراد چکار کرده‌اند و خود مردم هم می‌توانند مدعی شوند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: خود کسانی که این پول را واریز کردند، باید مطالبه کنند. چرا این کار را نمی‌کنند. دستگاه قضایی به عنوان عمل احتیاطی ابتدا سفارش و توصیه می‌کند و الان هم که چند وقت گذشته، از این افراد سوال می‌کنند که پول‌ها را چه کرده‌اند.

وی در پاسخ به خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه وزیر امور خارجه آمریکا آزادی فوری جاسوسان آمریکایی را خواسته است و اینکه آیا آماری از زندانیان ایرانی در آمریکا وجود دارد یا خیر گفت: آمار که وجود دارد اما من الان اطلاع ندارم. در مورد قسمت اول نیز بیخود کرده که چنین چیزی را خواسته است و از آن حرف‌هایی است که باید گفت غلط کرده است که بخواهد به ایران اسلامی و مقتدر «باید» بگوید.

این مقام عالی قضایی همچنین در خصوص آخرین وضعیت شناسایی اموال خاوری اظهار کرد: حکم این پرونده غیابی بود که قطعی شد. اموال ایشان از همان ابتدا توقیف و هم خودش و هم بستگان درجه یک وی ممنوع‌المعامله شدند. مردم هم اگر اطلاعی از اموال خاوری دارند، خبر دهند تا بررسی شود.

نظرات
آخرین اخبار