پرونده افشانی به وزارت کشور رفت | فراتاب
کد خبر: 8121
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1397 - 12:28
رئیس شورای شهر تهران گفت: پرونده آقای افشانی به عنوان منتخب شورای شهر تهران برای شهرداری به رحمانی‌فضلی وزیر کشور ارسال شده است، چرا که تأیید صلاحیت شهردار بر عهده وزیر کشور است و حکم نیز توسط وزیر صادر می شود.

 

فراتاب - گروه اجتماعی: محسن هاشمی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا شهردار جدید نیز باید میثاق‌نامه‌ای را امضاء کند، گفت: در خصوص میثاق‌نامه بحثی نشده است و هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران به این موضوع اشاره‌ای نداشتند و در این خصوص اقدامی صورت نخواهد گرفت.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چرا تصمیمات اعضای شورا در جلسات غیرعلنی اتخاذ می‌شود و شفاف نیست،‌گفت:‌به نظر من سوال سفسطه‌انگیزی پرسیدید در مجلس شورای اسلامی افرادی دارای فراکسیون‌هایی هستند که در آن جلسات مباحث مورد نظر مورد بررسی قرار می‌گیرند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: در شورای پنجم که یک شورای یکدست است جلسات هم‌اندیشی برگزار می‌شود و تا کنون نیز جلسات علنی شورای شهر خیلی سالم و دموکراتیک برگزار شده است.

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه معیارهای انتخاب شهردار چه بوده است، گفت: از 28 نفر نامزد شهرداری انتخاب شهردار آغاز شده است که از این تعداد 8 نفر انصراف دادند نام 20 نفر در صحن خوانده شد و از این تعداد 7 نفر برنامه قرار بود ارائه دهند که 3 نفر از آنها انصراف دادند و نهایتاً از بین 4 نفر باقیمانده 2 نفر انتخاب شدند و امروز نیز آقای افشانی به عنوان شهردار تهران معرفی شد.

وی ادامه داد: پرونده آقای افشانی به عنوان منتخب شورای شهر تهران برای شهرداری به رحمانی‌فضلی وزیر کشور ارسال شده است چرا که تأیید صلاحیت شهردار بر عهده وزیر کشور است و حکم نیز توسط وزیر صادر خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: وزیر کشور 20 روز فرصت دارد نسبت به تأیید صلاحیت شهردار اقدام کند و ما انتظار داریم با توجه به اینکه افشانی معاون عمرانی وزیر بوده است تأیید صلاحیت وی هر چه سریع‌تر اعلام شود و جلسه بعدی شورای شهر نیز با حضور شهردار منتخب برگزار شود.

هاشمی درباره مصوبات امروز شورای شهر تهران نیز گفت:‌  موضوع مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در سطح شهر مطرح شد و در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیسیون‌های مختلف در این خصوص برنامه‌های لازم را ارائه دهند.

وی درباره خروج آمریکا از برجام نیز اظهار داشت: بحث قراردادهای خارجی که ربطی به شورای شهر ندارد و عمده فاینانس‌های ما توسط چین یا کشورهای دیگر بوده است و 5 کشور دیگر به توافق خود در برجام همچنان پایبند هستند.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا افشانی در جلسه امروز شورای شهر حضور پیدا نکرد گفت:‌هر وقت حکمشان را گرفتند در خدمتشان خواهیم بود.

نظرات
آخرین اخبار