کد خبر: 8068
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1397 - 16:55
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران مطرح کرد:
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، گفت: تنها راه خارج شدن مرکز شهر از ماشین‌ محور بودن، ایجاد پیاده‌راه در مراکز شهر تهران است.

فراتاب - گروه اجتماعی: محمد سالاری، درباره پروژه‌های پیاده‌راه‌سازی در شهر تهران اظهار د اشت: ما در برنامه پنج ساله و سالانه شهر تهران موضوع پیاده‌راه محور کردن بخشی از معابر و میادین را در دستورکار داریم. 

وی افزود: رویکرد مدیریت شهری این است که به سمت نهضت پیاده‌راه‌سازی به منظور آرام‌بخشی مناطق مرکزی تهران پیش برود و تنها راهی که وجود دارد تا شهر تهران از ماشین‌محور خارج شود، ایجاد پیاده‌راه در مراکز شهر تهران است. 

سالاری افزود: برای رسیدن به همین هدف، مجموعه‌ای از تمهیدات و زیرساخت‌ها باید فراهم شود، از جمله اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی، ریلی و نوسازی ناوگان حمل و نقل باید اقدامات اساسی صورت بگیرد تا مردم برای تردد در محدوده‌های شهر گزینه‌های مختلف حمل و نقل عمومی را در دسترس داشته باشند. 

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اظهار داشت: در صورتی که زیرساخت‌ها مهیا شوند می‌توانیم به راحتی به سمت پیاده‌راه محور کردن و کاهش ورود اتومبیل در مرکز تهران پیش برویم، ولی تا زمانی که این چرخه کامل نشده باشد و زیرساخت‌ها مهیا نباشد، نمی‌توانیم این هدف را محقق کنیم. 

نظرات
آخرین اخبار