کد خبر: 8060
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1397 - 00:05
در صورتی که نمایشگاه شهر آفتاب برای کاهش ترافیک در شهر ساخته شده است، اما مسئولان شهری و دولتی با برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب نفت و کتاب در شهر نفس تهران را بند آوردند.

فراتاب - گروه اجتماعی: معضل ترافیک و خیابان های مملو از خودرو معضل هر روز تهران است. معضلی که هنوز برای حل آن اقدامی مناسب نشده است.

ترافیک در روزهای معمول موجب قفل شدن خیابان ها در پیک ترافیکی صبحگاهی و عصرگاهی می شود اما معمولا در حوالی ظهر تهران ترافیک سنگین ندارد مگر اینکه اتفاق یا حادثه ای موجب آن شده باشد.

این روزها همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی و نمایشگاه نفت در سئول، خیابان های تهران در تمامی ساعت در نقشه های ترافیکی به رنگ رمز درآمده اند.

برگزاری همزمان این 2 نمایشگاه پر مخاطب (نفت به علت مهمانان زیاد) موجب شده تا ترافیک سنگینی در اطراف مصلی و محل دائمی نمایشگاه های تهران در سئول حاکم شود.

این در حالی است که مطابق مصوبه شورای دوم شهر تهران برگزاری هرگونه نمایشگاه پر مخاطب در شهر تهرا به علت مشکلاتی که برای شهروندان ایجاد می شود، ممنوع است.

به همین منظور بود که شهرداری تهران شهرآفتاب را ساخت تا نمایشگاه ها در این محل برگزار شود.

برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب از جمله برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه خودرو در اواخر اردیبهشت در تهران موجبات اعتراض اعضای شورای شهر را فراهم کرد تا آنها در تذکراتی به مسئولان به خصوص سرپرست شهرداری تهران خواهان برخورد شهرداری با این نمایشگاه ها شوند.

حتی روز گذشته محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران از دولتی ها خواست تا با ایجاد مشکلاتی مضاعف بر بازار ارز و طلا، روی اعصاب مردم نروند.

هنوز مشخص نیست که قصد دولت این ایجاد این میزان از نارضایتی در تهران چیست.

 

نظرات
آخرین اخبار