افتتاح کامل خط 6 تا پایان سال | فراتاب
کد خبر: 7809
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1397 - 10:52
سرپرست شهرداری تهران عنوان کرد:
سرپرست شهرداری تهران با اشاره به اینکه در خط 6 مترو شاهد پیشرفت 90 درصدی هستیم، گفت: تمام ایستگاه های این خط تا پایان سال افتتاح می‌شود.

فراتاب - گروه اجتماعی: سمیع‌الله حسینی مکارم در حاشیه بازدید صبحگاهی خود از روند پیشرفت خط ۶ مترو در جمع خبرنگاران گفت: فاز یک خط ۶ مترو که ۱۰ کیلومتر است، شهریور ماه افتتاح می‌شود و باقی خط نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید که پس از تکمیل این خط، حدود یک میلیون مسافر به ظرفیت مترو اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای تکمیل این خط تأمین می‌شود، افزود: تاکنون ۹۰ درصد این خط پیشرفت داشته و فاز نخست آن همزمان با سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست شهرداری تهران در خصوص خط ۷ مترو نیز توضیح داد: بخشی از خط ۷ تا پایان اردیبهشت ماه بازگشایی می‌شود و ایمن‌سازی در باقی ایستگاه‌های تعطیل شده، ادامه دارد.

حسینی مکارم که یکی از گزینه‌های شهرداری‌ تهران است، در این رابطه گفت: من در حال حاضر سرپرست هستم و تلاش می‌کنم در این مدت به خوبی شهر اداره شود.

وی در خصوص مجتمع‌های ایستگاهی نیز توضیح داد: این بخش از معاونت مالی به معاونت حمل و نقل خواهد رفت و درآمدهایی که از طریق این مجتمع‌ها کسب می‌شود برای توسعه حمل و نقل عمومی هزینه خواهد شد.

سرپرست شهرداری تهران با بیان اینکه سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو منتشر شد، گفت: امسال نیز تا پایان خرداد ۱۳۰۰ میلیارد تومان دیگر اوراق مشارکت منتشر می‌شود.

نظرات
آخرین اخبار