قدوس: برای من بازی با اسپانیا و پرتغال لذت‌بخش است | فراتاب
کد خبر: 6983
تاریخ انتشار: 15 آذر 1396 - 01:35
سعی می‌کنم شبیه زیدان بازی کنم
ستاره ایرانی شاغل در لیگ سوئد به ارزیابی خود از قرعه ایران در جام جهانی روسیه پرداخت.

ایسنا و به نقل از رادیو اینترنتی GOLBEZAN، تیم ملی فوتبال ایران بعد از شناخت حریفانش در جام جهانی روسیه، خودش را برای این رقابت‌ها آماده می‌کند تا بتواند در پنجمین حضور در این رقابت‌ها به نتیجه خوبی دست یابد. سامان قدوس یکی از تازه‌واردهای تیم ملی فوتبال ایران در لیگ اروپا و لیگ سوئد عملکرد بسیار خوبی داشته است. این بازیکن ایرانی درباره شرایط تیم ملی و جام جهانی روسیه به صحبت پرداخته است که در زیر می‌خوانیم:

* به عنوان اولین سوال نظرت درباره گروه ایران در جام جهانی چیست؟

به نظر من گروه ایران گروه خیلی خوبی است. حضور در جام جهانی به همراه تیم‌های خوب، سخت است اما برای من بازی در مقابل چنین تیم‌هایی لذت بخش خواهد بود و من مشتاقانه منتظر تقابل با آنها هستم.

* ایران را در مقایسه با این تیم‌ها چگونه می‌بینی؟

آنها تیم‌های بسیار خوبی هستند ولی ایران هم تیم خوبی است و ما می‌توانیم نمایش خوبی مقابل تمام تیم‌های حاضر در جام جهانی داشته باشیم. البته گروه سختی داریم اما ما هم تیم بسیار خوبی هستیم و می‌توانیم بازی‌های خوبی انجام دهیم. بی‌صبرانه منتظر بازی با این حریفان هستم. من این تفکر را دارم که اگر شما یکی از ۳۲ تیم در جام جهانی هستید، این یعنی حتما تیم خوبی دارید. تمام تیم‌ها در روسیه خوب هستند. پس هر بازی برای ما سخت است و برای من فرقی نمی‌کند که حریفانمان چه تیم‌هایی هستند. ذهنیت ما در جام جهانی این است که دوست داریم در هر بازی برای برد به زمین برویم، نه برای تساوی یا باخت.

* ایران مربی قابل احترام و خوبی مانند کارلوس کی‌روش دارد. رابطه تو با کی‌روش چگونه است و آیا شباهت‌هایی بین او و گراهام پاتر مربی تو در باشگاهت وجود دارد؟

بله من بین این دو  شباهت‌هایی می‌بینم. هر دو مربی می‌دانند چگونه از بازیکنانشان مراقبت و به آنها توجه کنند، نه فقط به عنوان بازیکن بلکه به عنوان یک شخص خارج از فوتبال. کی‌روش زمانی که اولین بار به کمپ تیم ملی دعوت شدم و پاتر زمانی که به استرشوند پیوستم، از من استقبال بسیار گرمی کردند. آنها بسیار دوستانه برخورد می‌کنند و من را مانند جزئی از خانواده تیم می‌دیدند. کی‌روش به من خیلی اعتماد به نفس داد و این برای من بسیار مهم است چون وقتی من اعتماد به نفس بالا داشته باشم می‌توانم در زمین بهتر بازی کنم.

* وقتی که برای اولین بار به کمپ تیم ملی پیوستی، چه احساسی داشتی؟

خیلی تعجب کردم از محبت زیادی که همه به من نشان دادند و استقبال گرمی که از من کردند. این به من خیلی اعتماد به نفس داد چون به من نشان داد که همه دوست دارند من این‌جا باشم و نگاه بدبینانه به حضور من ندارند، تا به کمک همدیگر تیم پیشرفت کند.

* اخیرا بازی‌های بسیار قابل قبولی از خودت به نمایش گذاشتی، حتی گلی که به زوریا در لیگ اروپا زدی نامزد بهترین گل هفته شد. فکر می‌کنی چه چیزی باعث این پیشرفت تو شده است؟

در حال حاضر در تیمم پستی را در اختیار دارم که به من آزادی زیادی می‌دهد.  این باعث می‌شود که من بتوانم به هر جایی که فضا هست نفوذ کنم. من در فوتبال و در زندگی شخصی خودم رشد کردم و با تجربه‌تر شده‌ام و این به من کمک می‌کند که در زمین بتوانم بهتر باشم و همیشه سعی می‌کنم که بهترین بازی‌ها را از خودم ارائه دهم. این فصل همه چیز خیلی خوب پیش رفته و ما نتایج خیلی خوبی گرفتیم. من حتی در بعضی از مصاحبه‌ها گفته بودم که کاش می‌شد بازی‌ها بیشتر از ۹۰ دقیقه ادامه داشت چون واقعا همه بازی‌ها لذت بخش بوده است. ما در استرشوند سیستم‌های مختلفی بازی می‌کنیم برای همین با پست‌های مختلف آشنایی دارم و عادت دارم که وظایف مختلفی به من داده شود. در ایران نیز من حاضرم هر جایی که کارلوس کی‌روش بخواهد برای تیم ملی بازی کنم.

* برای تو که در سوئد بزرگ شدی شاید انتخاب تیم ملی ایران  انتخاب سختی بوده اما زمانی بعد از دعوت به ایران، تیم ملی سوئد هنوز علاقه داشت که تو عضو تیمشان باشی، آیا این مساله انتخاب تو را سخت‌تر کرد؟

من احترام بسیار زیادی برای تیم ملی سوئد داشتم و دارم و به دلیل همین احترام بود که نمی‌خواستم به طور مستقیم به آنها نه بگویم ولی من تصمیمم را گرفته بودم که برای تیم ملی ایران بازی کنم.

* وقتی که بچه بودی به کدام بازیکنان علاقه زیادی داشتی و از بازی آنها لذت می‌بردی؟

در سوئد و مخصوصا در شهری که ما بودیم الگوی همه بچه‌ها زلاتان بود. همه دوست داشتیم شبیه او بازی کنیم و اعتماد بنفس بالایی مانند او داشته باشیم اما خارج از سوئد، بازیکنی که من به او خیلی علاقه داشتم زیدان بود و همیشه سعی داشتم که مانند او بازی کنم و خیلی از جنبه‌های بازی‌ام را از او بر می‌دارم و حتی به من گفتند که بعضی از بخش‌های بازی‌ام مانند کنترل توپ شبیه او است.

* اگر بخواهی خودت انتخاب کنی که در آینده در یکی از لیگ‌های معتبر اروپا بازی کنی، کدوم لیگ را انتخاب می‌کنی؟

به نظر من بوندسلیگا برای شیوه بازی من مناسب‌تر است ولی بازی کردن در لالیگا یا لیگ برتر آرزوی هر بازیکنی است.

* هدف‌های شخصی تو در جام جهانی چیست؟

هدف شخصی من در جام جهانی این است که حداکثر دقایق بازی کنم و بهترین نمایش را از خودم نشان دهم.

نظرات
آخرین اخبار