کد خبر: 6889
تاریخ انتشار: 6 آذر 1396 - 01:50
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر خبر داد
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با بیان اینکه کانکس توانبخشی هلال احمر در شهر سر پل ذهاب در حال ارائه خدمات به بیماران است گفت: قصد داریم کانکس بزرگتری را از امروز در این منطقه مستقر کنیم.

حسن صفاریه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های ایجاد شده در هلال احمر ارائه خدمات توانبخشی در حوادث  است، گفت: تیم‌های پاسخگویی در حوادث هلال احمر در زمینه توانبخشی آماده شدند و به همین‌منظور کانکسی را در محوطه بیمارستان سرپل ذهاب با تجهیزات کامل  نصب کردیم. همچنین تیم‌های هلال احمر در آنجا مستقر شدند و پذیرش بیماران آغاز شده است.

وی ادامه داد: این خدمات رسانی توانبخشی برای کسانی که قبل از حادثه ناتوانی داشته و همچنین برای افرادی که در حین حادثه بر اثر تروماهای وارد شده دچار ناتوانی شده‌اند، ارائه می‌شود. در حقیقت توانستیم این نیازها را پاسخگو باشیم و مردم نیز راضی هستند.

به گفته صفاریه همچنین در این کانکس‌ها فیزیوتراپی، خدمات ارتوپدی فنی شامل خدمات "اورتز "و" پروتز"  ارائه می‌شود. اورتز و پروتز اندام‌های مصنوعی و وسایل کمک حرکتی هستند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به اینکه بیشترین میزان تخریب در سرپل ذهاب بوده است، گفـت: طی 72 ساعت اول حادثه، بیمارستان هلال احمر در محدوده بیمارستان سرپل ذهاب برقرار  و در طی چهار ساعت بیمارستان "آر بی اچ" جمعیت هلال احمر که نوع خاصی از بیمارستان‌های سریع الانتقال و صحرایی است برپا شد  که این بیمارستان منشأ خدمات خوبی بود و در کنار آن نیز اورژانس و آمبولانس‌های اورژانس توانستند  در بخش تریاژ  و ارائه خدمات درمانی اولیه نیز خدماتی ارائه دهند.

وی ادامه داد: همچنین بسیاری از خدمات جراحی سرپایی در همین بیمارستان‌هایی که هلال احمر برپا کرده بود انجام شد و بعد از 72 ساعت نیز بیمارستان سیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه جایگزین بیمارستان هلال احمر شد.

صفاریه در پایان اضافه کرد: درحال حاضر تیم‌های پزشکی هلال احمر شامل پزشک، ماما، بهداشت روان، بهداشت محیط و تغذیه به صورت سیار ده‌گردی می‌کنند و  طبق جدول زمانی مشخص و برنامه روزانه به روستاها رفته و بیماران را ویزیت می‌کنند. همچنین روز گذشته که اولین روز برپایی کانکس توانبخشی بود تعدادی افراد برای دریافت خدمات مراجعه کردند البته قصد داریم کانکس بزرگتری را به منظور توانبخشی از امروز در این منطقه مستقر کنیم. زیرا ممکن است یک کانکس توانبخشی پاسخگو نباشد.

ایسنا

نظرات
آخرین اخبار