کد خبر: 1052
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 11:44
خبر به قتل رسیدن دختر شش ساله این روزها قلب هر ایرانی را به درد آورده است. هنرمندان نیز خشم خود را از این اتفاق بروز داده و با خانواده ستایش 6 ساله ابراز همدردی کردند.

به گزارش فراتاب، به دنبال فاجعه‌ای که برای دختر شش ساله افغان اتفاق افتاد، بازیگران و هنرمندان کشور در اینستاگرام به این موضوع واکنش نشان دادند.

امیر جعفری، در صفحه خود با انتشار عکسی از ستایش که در آن نوشته شده "شمعی برای ستایش دختر افغانستان و ایران" از برگزاری مراسمی برای این دختر خردسال در دوشنبه 30 فروردین ساعت 19 مقابل سفارت افغانستان خبر داد.

بهنوش طباطبایی نیز در صفحه شخصی خود با انتشار همین عکس خبر از برگزاری مراسمی به یاد این کودک خردسال داد.

پوران درخشنده نیز با انتشار عکسی با محتوای ایران در سوگ قتل ستایش 6 ساله ابراز همدردی کرده است.

تهمینه میلانی نیز به تسلیت به خانواده دختر جان باخته پرداخته است.

امیرمحمد زند نیز نوشت: نمی‌دانم چه بگویم، متاسفم.

مهتاب کرامتی نوشت: درد را از هر طرف بخوانی درد است ..... مقصر کیست؟؟؟؟؟؟؟. به کجا می‌رویم ....خدا به خانواده این فرشته نازنین صبر بدهد.

بهار ارجمند نوشت: ستایش...فرشته آسمانی...حتی تصور آنچه برتو رفت هوش از سرم می‌برد و خون گریه می‌کند دلم... نکند توهم شنیده بودی که ما مهربانیم و مهمان نواز...دیدی نوازش و مهرمان را؟؟؟!!!! قصه‌هایی دور شدند آن‌ها که درون و برون را به می‌نواختند به مهر...و ما امروز غصه‌هایی بیش نیستیم و...وای برما...وای..

مونا فرجاد نوشت: ستایش قریشی دختر 6 ساله‌ کوچکی که در چنگال شیطانی انسان نما جان خود را از دست داد. امیدوارم مجرم به سزای عمل وحشیانه‌ خود برسد و کودکان در تمام دنیا طعم صلح امنیت و آرامش را بچشند.

شهره سلطانی نوشت: کمتر از ساعتی است که از این خبر مطلع شدم:

"یکشنبه ۲۱ فروردین است. پسر ۱۷ ساله در ورامین، دختر همسایه افغانستانی‌شان را که هنوز شش سال بیشتر ندارد به خانه می‌برد و پس از رفتار شیطانی با او، با ضربات چاقو وی را به قتل رسانده و در وان حمام بر رویش اسید ریخته تا از بین برود. اما چون جسد به‌طور کامل از بین نرفت، از دوستش یاری می‌طلبد. دوست وی با توجه به ابعاد جرم، ماجرا را با پدر خود در میان گذاشته و پدر هم با یکی از معتمدین محل و نهایتاً بدون کمترین تردیدی به پلیس خبر می‌دهند. پلیس هم هنگام مراجعه به خانه، هم باقیمانده جسد را پیدا می‌کند و هم قاتل را دستگیر".
پایان خبر، به همین راحتی!
مطلب دیگری دیدم که ذهنم را درگیر کرد، عزیزی نوشته بود: من بارها و بارها در رسانه‌های ایران دیده‌ام، به چشم سر دیده‌ام که جرم ناکرده را به پای یک افغانی از همه جا بی‌خبر نوشته‌اند، این باعث شده تا ذهنیت مردم ایران نسبت به یک مهاجر افغانستانی این شود که امروز می‌بینیم، اما آیا این رواست که این واقعیت را به باد فراموشی بسپاریم؟

هر ایرانی با وجدان با شنیدن این خبر ممکن است با خود به فکر فرو رود، اندیشه کند که "جرم شخصی است و ربطی به ملت‌ها ندارد"، همین کافی است تا ذهنیت تعداد کثیری از مردم ایران عوض شود و بدانند همانگونه که یک مجرم افغانستانی می‌تواند مرتکب قتل شود، همانقدر هم یک ایرانی می‌تواند سنگدل باشد، اما این ربطی به ملیت او ندارد.

اما عرض خودم: حال من خراب است، بغض دارم و نفسم بالا نمی‌آید. جرم جرم است و این جنایتِ تهوع برانگیز، را هر شخص با هر ملیٓت و دین و آیینی انجام داده باشد، محکوم است و دستگاه_قضایی باید با فوریت و جدیت و قاطعیت با عامل این اقدام شنیع برخورد کند.

نرگس محمدی نوشت: دختر بچه‌ای شش ساله که شش بهار بیشتر ندیده و به یه همچین سرنوشتی دچارشی اونم به دست یه.................... متاسفم و به خانواده داغدارش تسلیت میگم.

مهراب قاسمخانی نوشت: از وقتی خبر رو خوندم فقط دارم به اون لحظه‌های آخر فکر می‌کنم. به ترسی که به جونش افتاده بود. به دردی که می‌کشید. صداش رو می‌شنوم. چشمای وحشت‌زده‌اش رو می‌بینم... چه فرقی داره که اهل کجا بود؟ افغان بود یا ایرانی. فقط شش سالش بود این فرشته. هنوز حتی معنی واژه خشونت رو نمی‌دونست... چه هیولایی می‌تونه با یه فرشته همچین کاری بکنه؟ کجا بزرگ شده این هیولا؟ با چه تربیتی؟ کجا بودن پدر و مادرش وقتی داشته تبدیل به چنین حیوونی می‌شده؟ ... ببخشید فرشته کوچولو. اومده بودی اینجا که خوشبخت بشی. مهمونمون بودی. مهمون ما که ادعا می‌کنیم مهمون نواز ترین مردم دنیاییم.

منبع: هنرآنلاین

مطالب مرتبط
نظرات
آخرین اخبار