بهاره رهنما: پنهان کاری درباره ایدز بس است! | فراتاب
کد خبر: 986
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 16:59
بازیگر سریال «زیرزمیـن»، گــفت: نپرداختن به مقوله ای چون ایدز در سینما و تلویزیون ناشی از یک پنهان‌کاری ناگفته در سطوح مدیریت فرهنگی است.

به گزارش فراتاب، بهاره رهنما درباره اینکه چه دلیلی در این سالها در سینما و تلویزیون وجود داشته که کمتر فیلم و یا سریال درباره بیماران مبتلا به ایدز ساخته شده است، اظهار داشت: متاسفانه عزم جدی در سطوح بالای مدیریت فرهنگی کشورمان وجود دارد که درباره برخی از واقعیت های موجود جامعه پنهان کاری شود.
وی ادامه داد: در این سال ها شاهد بودیم درباره همین بیماری ایدز و برخی اختلالات جنسیتی به شکل گسترده ای نوعی پنهان کاری در بدنه مدیریت فرهنگی ما وجود داشته است و همین باعث شده که سینما و تلویزیون سراغ تصویرسازی در این باره نروند.
بازیگر سریال «مرد هزار چهره» با اشاره به این مسئله که با پنهان کاری نمی شود تا ابد صورت مسئله را پاک کرد و باید به شهروندان آگاهی داد، گفت: نسل جوانی در جامعه داریم که نسبت به معضلاتی مثل بیماری ایدز ناآگاه هستند و نمی دانند با چه خطراتی روبه رو هستند. در حالی که همه ما وظیفه داریم آنها را آگاه کنیم.
وی ادامه داد: اگر به جوانان و نوجوانان درباره این بیماری آگاهی درستی دهیم و شرایطی را فراهم آوریم که جوانان هم در باره چگونگی ابتلا به ایدز بدانند و هم درباره راههای پیشگیری از آن، یقین بدانید که رفته رفته هم کاهش ابتلا به ایدز را شاهد خواهیم بود و هم رفتار منطقی تر با بیماران مبتلا به اچ.آی.وی.
این بازیگر خاطرنشان کرد: بهترین راه برای ایجاد آگاهی از طریق رسانه های پرمخاطب مانند سینما و تلویزیون است. کارکردی که یک سریال تلویزیونی پرمخاطب دارد، به مراتب فراگیرتر است از ده ها صفحه اطلاعات متنی که در رسانه های کاغذی در اختیار مخاطب قرار می گیرد.
رهنما با ابراز امیدواری نسبت به حرکت فعالانه تر سینما و تلویزیون در این باره بیان داشت: پنهان کاری درباره ایدز بس است. سینما و تلویزیون از موضع انفعالی خارج شوند و فعالانه به تولید اثر نمایشی آگاهی بخش در این باره دست زنند.
بر اساس این گزارش، به تازگی برخی از هنرمندان با پیوستن به کمپین «هنر+ایدز» درصدد حمایت و از تولید آثار نمایشی در این حوزه هستند.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
آخرین اخبار