دلیل تاییدصلاحیت احمدی نژاد همان دلیل ردصلاحیت هاشمی است! | فراتاب
کد خبر: 836
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 21:11
صادق زیبا کلام:
صادق زیباکلام،استاد دانشگاه تهران با اشاره به احتمال بازگشت دوباره احمدی نژاد به صحنه نخست سیاست کشورمان و شایعات مبنی بر ترس اصلاح طلبان از وی اظهار داشت:اساسا اصلاح طلبان نه تنها هراسی از وی ندارند بلکه هیچ دلیلی هم برای ترس و هراس از احمدی نژاد وجود

به گزارش فراتاب صادق زیباکلام،استاد دانشگاه تهران درگفتگو با کانال اصلاحات نیوز با اشاره به احتمال بازگشت دوباره احمدی نژاد به صحنه نخست سیاست کشورمان و شایعات مبنی بر ترس اصلاح طلبان از وی اظهار داشت:اساسا اصلاح طلبان نه تنها هراسی از وی ندارند بلکه هیچ دلیلی هم برای ترس و هراس از احمدی نژاد وجود ندارد.

 

جامعه توسعه نیافته

وی در ادامه شانس احمدی نژاد را بیان کرد و گفت:مسئله نخست بازگشت احمدی نژاد این است که ایشان جامعه ای زندگی میکنند که مسئولان در برابراقدامات درست و غلط خویش پاسخگو نیستند.

این استاددانشگاه اصلاح طلب افزود:در ایران مسئولان و مقامات کشوری و حکومتی هرکاری که کرده اند درست است و هرکاری هم که نکرده اند نیز درست است.

زیباکلام ادامه داد:اگراصولگرایان و احمدی نژاد در جامعه و کشوری توسعه یافته حضور داشتند به جای بازگشت باید پاسخگوی سیاست های ۸ ساله خود می بودند درحالی که در حال حاضر و طی ۳ سال گذشته،آنها حتی ۳ دقیقه هم به مردم توضیح نداده اند و همین مسئله سبب میشود که احمدی نژاد نامزد انتخابات شود.

اقشار تحصیل نکرده جامعه

زیباکلام در ادامه به مسئله دوم که به احمدی نژاد برای حضور مجدد کمک میکند اشاره کرد و اظهار داشت:ما درجامعه توسعه نیافته و احمدی نژاد آرا پوپولیستی و کاریزماتیک که به نظربنده حدود ۱۰ میلیون است را در اختیاردارد و این رای ها ، رای اقشار توسعه نیافته و رشد نکرده اژدها لحاظ فرهنگی،سیاسی،اجتماعی و اقتصادی است.

وی ادامه داد:این افراد فارغ از اقدامات و سیاست های گذشته محمود احمدی نژاد و اصولگرایان مجددا به وی رای خواهند داد و همین مهم باعث فکربازگشت توسط اصولگرایان و احمدی نژاد شده است.

فقدان چهره محبوب،دلیل رجوع اصولگرایان به احمدی نژاد

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران دلیل سوم رجوع اصولگرایان به احمدی نژاد را فقدان چهره محبوب و مقبول در این جناح سیاسی دانست و بیان کرد:اصولگرایان اگر به هریک از چهره های مطرح خویش چون آقایان ولایتی،حدادعادل،محسن رضایی،باهنر و هرشخص دیگری رجوع کنند عملا هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات سال۹۶ نخواهند داشت و ناچارا به احمدی نژاد روی خواهند آورد.

زیباکلام با تاکیدبرامکاناتی که در اختیار جناح اصولگریان است خاطرنشان کرد:امکاناتی چون ائمه جماعات،رادیو و تلویزیون،رسانه ها و مطبوعات حکومتی از عواملی هستند که اصولگرایان و احمدی نژاد را در این راه یاری خواهند کرد.

احمدی نژاد قطعا تایید صلاحیت میشود

وی در ادامه با اشاره به مسئله رد یا تایید صلاحیت احمدی نژاد اظهار داشت:برخی میگویند که احمدی نژاد به دلیل سیاست های ۸ ساله خود تایید صلاحیت نمیشود ولی بنده معتقدم ایشان قطعا تایید صلاحیت خواهند شد.

زیباکلام ادامه داد:دلیل تایید صلاحیت احمدی نژاد دقیقا همان دلیل رد صلاحیت هاشمی است،دلیل تایید ایشان همان دلیل رد صلاحیت۳هزار کاندیدا اصلاح‌طلب است.

وی در ادامه روند تایید یا رد صلاحیت ها در شورای نگهبان را براساس سلیقه دانست و بیان کرد:دلیل رد صلاحیت هاشمی و ۳هزارکاندیدا اصلاح‌طلب عدم وجود قاعده و قانون در شورای نگهبان است.

این استاد اصلاح طلب دانشگاه تهران ادامه داد:شورای محترم نگهبان هرکسی را که بخواهد و درخط سیاسی و فکری خود باشد تایید صلاحیت میکند و هرکسی را که نخواهد و در خط سیاسی خود نباشد رد صلاحیت خواهد کرد.

پاشنه آشیل اصولگرایان؛موفقیت اقتصادی دولت دکترروحانی

زیباکلام در ادامه موارد فوق را داشته های احمدی نژاد و اصولگرایان دانست و به نداشته های آنان اشاره کرد و اظهار داشت:بزرگترین مشکل آنها این است که قشر توسعه یافته تر و تحصیل کرده جامعه هرگز حاضر به رای دادن به احمدی نژاد و اصولگرایان نیستند.

اگردولت دکترروحانی در زمینه مسائل اقتصادی حداقل توفیقاتی ایجاد کند و چنانچه شخص آقای روحانی قصد کاندیداتوری در خرداد۹۶ را داشته باشند،میتوانند اصولگرایان و احمدی نژاد را شکست دهند.

زیباکلام در خاتمه بیان کرد:اما مواردی که سبب بازگشت احمدی نژاد می‌شود همان ویژگی های جامعه ایران است و این فرصت را برای اصولگرایان فراهم میکند.

نظرات
ایرانی
| |
2016-04-11 22:24:43
اگر راست میگویید این یادداشت را درج نمایید.زیباکلام خیلی خودش را قبول دارد فکر میکند کل ایران نشستند ببینند او چه میگوید خلافش را انجام دهند ...
آخرین اخبار