رفع مشکل خرید نفت ایران توسط شل | فراتاب
کد خبر: 754
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 14:40
با وصول بدهی ۲.۸ میلیارد دلاری، شرکت ملی نفت ایران فروش نفت به شرکت شل انگلیس را آزاد کرد.

به گزارش فراتاب و به نقل از خبرگزاری مهر، همزمان با پرداخت بدهی حدود ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری شرکت انگلیسی شل به ایران، فروش نفت خام به این شرکت اروپایی توسط شرکت ملی نفت ایران آزاد شد.در حالی هم اکنون شرکت شل بدهی نفتی خود را به ایران پرداخت کرده است که پیش از این، شرکت ملی نفت ایران شرط از سرگیری فروش نفت و آغاز همکاری‌ها با این شرکت انگلیسی- هلندی را وصول بدهی ۲.۸ میلیارد دلاری عنوان کرده بود.

سیدعلی اصغر هندی مسئول کمیته مطالبات وزارت نفت درباره آخرین وضعیت پرداخت بدهی شرکت نفتی شل، گفت: بدهی شرکت شل به ایران پرداخت شده، ضمن آنکه دریافت بقیه مطالبات وزارت نفت در دست مذاکره و پیگیری است.

با پرداخت این بدهی نفتی، شرکت ملی نفت ایران می تواند پس از امضای قرارداد فروش نفت با شرکت‌های توتال فرانسه، لوک اویل روسیه، سپسای اسپانیا و هلنیک پترولیوم یونان با شرکت شل انگلیس هم قرارداد فروش نفت خام و یا میعانات گازی امضا کند.

از سوی دیگر در حالی هم اکنون شرکت شل بدهی نفتی خود را به ایران پرداخت کرده است که پیش از این، شرکت ملی نفت ایران شرط از سرگیری فروش نفت و آغاز همکاری‌ها با این شرکت انگلیسی- هلندی را وصول بدهی ۲.۸ میلیارد دلاری عنوان کرده بود.

سید محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران پیشتر با تایید توافق انجام شده با شرکت انگلیسی شل، گفته بود: از سرگیری فروش نفت خام ایران به این شرکت مشروط به پرداخت بدهی های گذشته شده است.

نظرات
آخرین اخبار