روحانی: مردم سوریه آینده این کشور را تعیین می کنند | فراتاب
کد خبر: 708
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 10:25
پوتین: خواهان حل مسالمت آمیز بحران سوریه ایم
حسن روحانی در پاسخ به تماس تلفنی ولادیمیر پوتین از لزوم تعیین سرنوشت سوریه توسط مردم این کشور صحبت کرد و همتای روس اش نیز از هماهنگی مسکو در این خصوص با تهران خبر داد

به گزارش فراتاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری روسیه روز دوشنبه درباره مهمترین مسایل منطقه ای و بین المللی، گفت و گو و تبادل نظر کردند.
در این مکالمه تلفنی، رییس جمهوری روسیه گزارشی از آخرین تحولات سیاسی منطقه و مذاکرات روسیه و آمریکا در خصوص روند صلح در سوریه ارائه داد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، با تشکر از تماس «ولادیمیر پوتین» ، با اشاره به مواضع اصولی کشورمان بر ضرورت تداوم آتش بس در سوریه تاکید کرد.
وی یادآور شد: همزمان با آتش بس ، مذاکرات سیاسی باید شتاب بگیرد و توجه شود که این آتش بس و مذاکرات سیاسی ، نباید در روند مبارزه بی امان با تروریست ها و گروههای تروریستی در سوریه خلل ایجاد کند.
رییس جمهوری با ابراز خرسندی از تحولات نظامی اخیر و آزادسازی شهر تاریخی تدمر که بیانگر تقویت توانمندی ارتش و مردم سوریه است، افزود: کنترل مرزها و جلوگیری از انتقال تسلیحات و عناصر تروریستی به داخل سوریه و ممانعت از پیوستن تروریست ها به جمع مذاکره کنندگان تحت عنوان معارضین، ضرورتی غیرقابل انکار است.
در این گفت و گو، روحانی با اشاره به روابط رو به رشد تهران – مسکو اظهارداشت که جمهوری اسلامی ایران از گسترش بیش از پیش روابط با فدراسیون روسیه استقبال می کند.
رییس جمهوری روسیه نیز در این گفت وگو با تشریح آخرین رایزنی های مسکو – واشنگتن در موضوع سوریه گفت: همه تلاش ها بر حل و فصل مسالمت آمیز تحولات سوریه متمرکز شده و مسکو در این عرصه کاملا با ایران هماهنگ است.
«ولادیمیر پوتین» همچنین بر ضرورت کنترل بیش از پیش مرزهای سوریه برای جلوگیری از ورود تسلیحات و عناصر تروریستی تاکید کرد و افزود: نباید به تروریست ها اجازه داد به جمع معارضان در میدان و در گفت و گوهای سیاسی بپیوندند.
وی با تاکید بر ضرورت توسعه روابط فی مابین اظهارداشت که روسیه خواهان گسترش هر چه بیشتر روابط با جمهوری اسلامی ایران است و در این زمینه هیچ محدودیتی قائل نیست.

نظرات
آخرین اخبار