ایران آماده همکاری منطقه ای برای مبارزه با تروریسم و رادیکالیسم | فراتاب
کد خبر: 533
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1394 - 11:26
ظریف در بانکوک تاکید کرد:
ظریف: معتقدیم با تلاش منسجم و جمعی، ضمن گسترش روح همبستگی گروهی می توان زمینه را برای گسترش بیش از پیش همکاری های منطقه ای با هدف تامین رفاه و پیشرفت کشورهای عضو و در نهایت تشکیل خانه مشترک آسیائی فراهم کرد.

فراتاب: دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در چهارمین مقصد سفر آسیائی خود پس از اندونزی، سنگاپور و برونئی نیمه شب گذشته با استقبال مشاور ارشد وزیر امور خارجه تایلند وارد بانکوک شد. وزیر امور خارجه امروز در چهاردهمین نشست وزرای کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا (acd)شرکت و سخنرانی خواهد داشت. این اجلاس صبح امروز به وقت بانکوک با سخنرانی نخست وزیر تایلند افتتاح شده و اینک در حال برگزاری است.

وزیر امور خارجه در سخنرانی خود در چهاردهمین نشست وزرای کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به همکاری های همه جانبه منطقه ای از جمله در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرائی بعنوان یک رویکرد مهم و اساسی می نگرد گفت:

- همکاری نزدیک بین مجمع گفتگوی همکاری آسیا با دیگر سازمانهای منطقه ای از جمله اکو، سارک و آ سه آن می تواند ضمن پرهیز از دوباره کاری و استفاده از تجربیات آنان به همگرایی منطقه ای و توسعه آسیا کمک کند.

- برای افزایش مراودات بازرگانی بین کشورهای آسیائی استفاده از اتحادیه پایاپای آسیائی متشکل از بنگلادش، بوتان، هند، ایران، مالدیو، میانمار، پاکستان، نپال و سریلانکا (تاسیس 1974) پیشنهاد می شود.

- جمهوری اسلامی ایران پیشگام پروژه فرهنگی مجمع گفتگوی همکاری آسیائی بوده و مرکز همکاری در تهران که راه اندازی شده است کمک شایانی به همکاری های فرهنگی و ایجاد تفاهم و همگرایی و همبستگی ملتهای آسیا خواهد کرد.

- ایران به منظور ارتقای روابط مابین کشورهای عضو آمادگی خود را جهت میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو در سپتامبر 2016 در تبریز اعلام می کند.

- معتقدیم با تلاش منسجم و جمعی، ضمن گسترش روح همبستگی گروهی می توان زمینه را برای گسترش بیش از پیش همکاری های منطقه ای با هدف تامین رفاه و پیشرفت کشورهای عضو و در نهایت تشکیل خانه مشترک آسیائی فراهم کرد.

نظرات
آخرین اخبار