تشکیل فراکسیون مناطق ترک نشین در مجلس | فراتاب
کد خبر: 4416
تاریخ انتشار: 9 آبان 1395 - 23:11
پزشکیان رییس شد
فراکسیون مناطق ترک نشین مجلس ایران با حضور 100 نماینده و تعیین هیأت رئیسه آن به ریاست مسعود پزشکیان تشکیل شد.

فراتاب-گروه سیاسی: به گزارش فراتاب به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، زهرا ساعی٬ سخنگوی فراکسیون مناطق ترک نشین مجلس ایران در گفتگو با این خبرگزاری، گفت: "فراکسیون مناطق ترک نشین امروز با حضور صد نماینده مجلس تشکیل شد که 25 نفر عضو شورای مرکزی هستند. در این جلسه انتخابات هیأت رئیسه نیز برگزار شد که به موجب آن مسعود پزشکیان به عنوان رئیس این فراکسیون برگزیده شد".

به گفته ساعی، نادر قاضی پور نماینده ارومیه و رضا کریمی نماینده اردبیل به عنوان نواب رئیس، محمد حسن نژاد نماینده مرند و جلفا و شهاب الدین بی مقدار، نماینده تبریز به عنوان دبیران و ایشان به عنوان سخنگو انتخاب شده اند.

وی با اشاره به گستردگی مناطق ترک نشین در سراسر کشور و مدیریت راهبردی برای حل مشکلات در این مناطق، هدف از تشکیل این فراکسیون را استفاده از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات مناطق ترک نشین برشمرد.

ساعی افزود:‌ باتوجه به اینکه نمایندگان عضو این فراکسیون در کمیسیون های مختلف عضو هستند، به دنبال آن هستیم تا مشکلات مربوط به حوزه ‌های مختلف را از طریق اعضای فراکسیون عنوان کنیم.

سخنگوی فراکسیون مناطق ترک نشین مجلس ایران تاکید کرد که این فراکسیون علاوه بر حفاظت از منافع کشور، به دنبال توسعه و تقویت وحدت ملی و توسعه متوازن در کشور و حرکت در این راه است.

 

نظرات
آخرین اخبار