امریکا مستقیما وارد جنگ یمن شد | فراتاب
کد خبر: 4251
تاریخ انتشار: 22 مهر 1395 - 14:42
ارتش امریکا پس از دومین حمله موشکی ناموفق یمن به ناوکشتی امریکایی، این کشور را هدف حمله موشکی قرار داد.

فراتاب- گروه بین الملل: ارتش امریکا پس از دومین حمله موشکی ناموفق یمن به یک ناوشکن این کشور در دریای سرخ، روز پنجشنبه با موشک های کروز سه رادار ساحلی در مناطق تحت کنترل نیروهای الحوثی را هدف قرار دادند.
این حمله با دستور باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا صورت گرفته و نخستین بار است که واشنگتن به طور مستقیم دست به اقدامی نظامی در منطقه تحت کنترل انصارالله در یمن می‌زند.
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، امروز- پنجشنبه اعلام کرد، به سوی این رادارهای ساحلی، موشک‌های کروز پرتاب کرده‌است. بنا بر برآوردهای اولیه، این حملات به نابودی رادارها انجامیده‌است.
پیتر کوک سخنگوی پنتاگون می‌گوید: "دفاع محدود انجام شده برای حفاظت از پرسنل، شناورها و آزادی ما در دریانوردی در این آبراه مهم انجام شده‌است". به گفته کوک " ایالات متحده در برابر هر تهدید احتمالی در آینده، علیه کشتی‌ها و حمل‌ونقل تجاری، واکنشی درخور نشان خواهد داد".
یکی از مقامات رسمی امریکا که خواست نامش فاش نشود گفت رادارهایی که به آن‌ها حمله شده در منطقه‌ای غیرمسکونی بوده و از آن‌ها برای انجام حملات و تلاش برای هدف قرار دادن کشتی‌ها در دریای سرخ، از جمله ناوشکن میسون استفاده می‌شد.
ساعاتی پیش از انتشار این گزارش مقام‌های آمریکایی گفته بودند دو موشک -که به گفته آنها از منطقه تحت کنترل انصارالله پرتاب شده- ناوشکن میسون را در شمال تنگه باب‌المندب هدف گرفته بود. این حمله خسارت مادی و جانی نداشته‌است. این دومین بار است که چنین گزارشی منتشر می‌شود.
یک روز پیش از واقعه دوم، وزارت دفاع آمریکا در مورد تکرار آن هشدار داده بود.
منبع: رویترز

نظرات
آخرین اخبار