آمریکا از ما حمایت می کند | فراتاب
کد خبر: 4166
تاریخ انتشار: 6 مهر 1395 - 22:50
فرمانده النصره:
یکی از سرکردگان گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» که اخیرا نام خود را تغییر نام داده است، گفته است که امریکا از این گروه حمایت می‌کند.

فراتاب-گروه بین الملل:به گزارش راشاتودی، فرمانده این گروه تروریستی به نام ابوالعز در گفت و گو با روزنامه آلمانی زبان روزنامه «کولنر اشتات- انتسايگر» گفت: «امریکایی‌ها طرف ما هستند.»

وی همچنین گفت «جبهه النصره» که اکنون «جبهه فتح الشام» نامیده می‌شود- منابع مالی خود را از عربستان سعودی، قطر و کویت دریافت می‌کند و تانک‌ها و تجهیزات مورد نیاز توپخانه‌ای آن از لیبی و از طریق ترکیه تامین می شود.

العز همچنین با قدردانی از ارسال موشک‌های ضد تانک «تاو» که از سوی امریکا تامین شده است، افزود: «این موشک‌ها به طور مستقیم در اختیار ما قرار گرفته است. این موشک‌ها تحویل گروهی خاص شدند.»

هدیه خلف عباس، رئیس مجلس نمایندگان سوریه روز دوشنبه (5 مهر) گفت واشنگتن از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی فعال در این کشور عربی حمایت می‌کند.

وی گفت دولت دمشق مدارکی در اختیار دارد که ثابت می‌کند امریکایی‌ها در 27 شهریور در راستای کمک به تروریست‌های داعش مقر هوایی ارتش سوریه در استان دیرالزور را هدف قرار داده‌اند.

ارتش امریکا  مدعی است این حمله که بیش از 80 کشته به جای گذاشت و راه را برای داعش هموار کرد، به اشتباه صورت گرفته است.
در همین حال، مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه امریکا ضمن رد اظهارات العز مبنی بر کمک واشنگتن به تروریست‌های جبهه فتح الشام درعین حال اعتراف کرد احتمالا متحدان امریکا در منطقه خاورمیانه تکفیری‌ها را مورد حمایت تسلیحاتی قرار می دهند.

سوریه از مارس 2011 صحنه خشونت و ناآرامی است . هم‌زمان با موفقیت‌های ارتش سوریه در آزادسازی برخی مناطق، تروریست‌های تکفیری در چند ماه گذشته خسارات و تلفات سنگینی را متحمل شده‌اند.

بر اساس اعلام استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه بحران پنج سال اخیر در این کشور 400 هزار کشته برجای گذاشته است.

این در حالی است که سازمان ملل در سال 2014 اعلام کرد دیگر آمار تلفات سوریه را به‌روزرسانی نخواهد کرد، چرا که این سازمان نمی‌تواند صحت آمار و ارقام دریافتی را تأیید کند.

 

منبع:پرس تی وی

مطالب مرتبط
نظرات
آخرین اخبار