یک کشته و ۵ زخمی در مرکز لندن | فراتاب
کد خبر: 3471
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 15:20
در جریان یک حمله تروریتس احتمالی در قلب لندن:
پلیس متروپلیتن لندن اوایل بامداد روز پنجشنبه تایید کرد که بر اثر حمله با چاقو توسط جوانی 19 ساله در مرکز لندن در شامگاه چهارشنبه که می تواند ناشی از یک انگیزه تروریستی باشد، یک زن کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده اند.

فراتاب-گروه بین الملل:پلیس متروپلیتن لندن گفته است که این حمله در ساعت 22.33 دقیقه شامگاه چهارشنبه در میدان راسل در مرکز شهر لندن صورت گرفته است.
به گفته پلیس در جریان این حمله شش نفر زخمی شدند که یکی از آنها زنی 60 ساله بود که به دلیل شدت جراحات، دقایقی بعد از شروع کمک های امدادی فوت کرده است.
براساس گزارش پلیس، یک نفر مظنون در ارتباط با این حمله که ممکن است به دلیل انگیزه های تروریستی صورت گرفته باشد، دستگیر شده است.
پلیس گفته است که شش دقیقه بعد از حمله یاد شده، با استفاده از اسلحه الکتریکی مرد مهاجم را بازداشت کرده است.
پلیس هویت مهاجم را اعلام نکرده اما گفته یک پسر 19 ساله در ارتباط با این حمله بازداشت شده است.
'مارک رولی ' یک مقام ارشد اسکاتلندیارد بامداد روز پنجشنه گفت:'سلامت روانی' فرد مهاجم ممکن است عامل مهمی در شکل گیری این واقعه بوده باشد اما تروریسم یکی دیگر از خطوط تحقیقاتی است که ما بایستی آن را بررسی کنیم'.
وی همچنین گفت برای رعایت جوانب احتیاط، مردم لندن از صبح امروز ( پنجشنبه) شاهد افزایش میزان حضور نیروهای پلیس، اعم از افسران مسلح در سطح شهر خواهند بود.
گزارش های منتشر شده حاکی از آن داشت که پلیس منطقه ای که در آن حمله صورت گرفته و در نزدیکی موزه معروف بریتانیا قرار دارد، تحت محاصره درآورده بود.
این حمله که بی شباهت به حملات تروریستی صورت گرفته اخیر در آلمان نیست، در حالی صورت می گیرد که پلیس ضد تروریسم در لندن در آماده باش کامل بسر می برد.
به گزارش منابع انگلیسی در حال حاضر بالغ بر 2هزار و 200 افسر نیروی پلیس برای مواجهه با حملات تروریستی در خیابان های لندن در حالت آماده باش به سر می برند.
«برنارد هوگان هو» رئیس پلیس متروپلیتن لندن در یادداشتی که روز یکشنبه گذشته منتشر شد، بیان داشته بود: آنقدر احتمال حملات تروریستی در این شهر زیاد است که با وجود تمام تلاش های پلیس و نیروهای امنیتی، نمی تواند قول دهد هیچ حمله تروریستی به وقوع نخواهد پیوست.
وی در این یادداشت که در ساندی میل منتشر شد، نوشت: سئوال الان این است که این حادثه چه زمانی روی می دهد نه این که آیا چنین حادثه ای روی خواهد داد یا خیر.
منطقه راسل از جمله مناطقی است که در جریان حملات بمب گذاری انتحاری هفتم جولای 2005 میلادی لندن که در جریان آن 26 نفر کشته شدند، در آن یک حمله انفجاری صورت گرفت.
به گفته مقامات امنیتی انگلیس، از زمان انجام آن حمله تاکنون چند مورد توطئه تروریستی در لندن خنثی شده و حملاتی نیز در مقیاس کوچکتر صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به کشته شدن یک نظامی انگلیسی در حمله دو فرد مسلح به چاقو و ساطور در ماه 'می ' سال 2013 ( خرداد 1392) اشاره داشت.
دولت انگلیس به رغم حملات تروریستی اخیر در کشورهای فرانسه و آلمان همچنان سطح هشدار تروریستی در این کشور را ثابت نگه داشته است.
سطح هشدار تروریستی در انگلیس از آگوست سال 2014 میلادی به سطح 'شدید' ( سطح چهار از مجموع پنج سطح ) رسیدهکه به این معنا است حمله تروریستی در این کشور به شدت محتمل است.
در صورتی که اوضاع امنیتی جزیره به بدترین حالت خود برسد، سطح هشدار امنیتی به سطح «بحرانی» می رسد و این بدان معناست که «وقوع یک حمله قریب الوقوع تروریستی انتظار می رود.»

نظرات
آخرین اخبار