داعش: «همایون خان» مرتد بود | فراتاب
کد خبر: 3445
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 12:00
برای رستگاری به ما بپیوندید!
داعش در جدیدترین شماره مجله خود (دابق) با درج جمله "مواظب باشید مرتد نمیرید" در کنار تصویری از قبر همایون خان، سرباز مسلمان آمریکایی که در عراق کشته شده، وی را مرتد خواند.

به گزارش فراتاب  سایت شفق نیوز عراق، گروه تروریستی داعش در جدیدترین شماره مجله خود (دابق) با درج جمله "مواظب باشید مرتد نمیرید" در کنار تصویری از قبر همایون خان، سرباز مسلمان آمریکایی که در عراق کشته شده، وی را مرتد خواند.

در مطلبی که در ذیل این تصویر آمده نویسنده که خود را یک آمریکایی به اسلام گرویده عضو داعش معرفی می‌کند، مسلمانان را برای رسیدن به رستگاری به مقابله با تاثیرات جوامع غربی و مهاجرت به مناطق تحت تصرف داعش و یا آغاز حملات شخصی و مستقل در کشورهایی که در آن اقامت دارند،‌ تشویق می‌کند. در این مقاله آمده است، شما که پشت خطوط دشمنان هستید می‌توانید سخت‌ترین ضربه را به آنان وارد کنید. خان در سال 2004 در عراق در یک عملیات کشته شد و داستان این نیروی مسلمان ارتش آمریکا این روزها به محافل انتخاباتی آمریکا کشیده شده است.

خضر خان، پدر این سرباز روز پنج‌شنبه درد کنفرانس حزب دموکرات با سخنرانی به فداکاری فرزندش در ارتش پرداخت و انتقادهایی را متوجه دونالد ترامپ کرد که با واکنش این نامزد جمهوری خواهان مواجه شد. وی که شهروندی مسلمان با اصالتی پاکستانی است از سخنان دونالد ترامپ درباره ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به آمریکا انتقاد کرد و گفت: آیا کاندیدای ریاست جمهوری قانون اساسی آمریکا را خوانده است؟

ترامپ با رد این انتقاد به سکوت غزاله خان مادر این سرباز که در کنار همسرش در آن کنفرانس حضور داشت اشاره کرد و  گفت که فکر می‌کند غزاله در این کنفرانس اجازه سخن گفتن نداشته است. سپس غزاله در پاسخ به این سخن ترامپ گفت: ترامپ از اسلام اطلاعی ندارد و معنای فداکاری را درک نمی‌کند.

منبع: ایسنا

نظرات
آخرین اخبار