رای منفی پاپ به ترامپ | فراتاب
کد خبر: 312
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 00:05
تندروی های ترامپ کابوسی برای جمهوری خواهان
رهبر کاتولیک های جهان این سخنان را در حالی مطرح می کند که مسالۀ مهاجران مکزیکی یکی از موضوعات اصلی در سخنان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

به گزارش فراتاب،پاپ فرانسیس، در راه بازگشت از مکزیک به رم ،در جمع خبرنگاران، ترامپ را بخاطر اظهار نظرهای نژادپرستانه و غیر سازنده اش به مسیحی نبودن متهم کرد. دونالد ترامپ به هوادارانش وعده داده در مرز آمریکا با مکزیک دیواری به منظور جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی احداث نماید.این میلیاردر نیویورکی، خواستار اخراج 11 میلیون مهاجر غیر قانونی از آمریک شده است.
پاپ در خصوص اظهارات ترامپ ، اظهار کرد، کسی که فقط به فکر ساخت دیوار در هرکجا است و نه ساخت پل، مسیحی نیست و عقاید ترامپ خارج از دستورات کتاب مقدس انجیل است. رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در مورد انتخابات آمریکا اذعان داشت، « من قصد دخالت در این موضوع را ندارم، فقط می خواهم بگویم کسی که چنین اظهار نظرهایی کرده است، مسیحی نیست.»سخنان پاپ در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیار مهم است، زیرا  20 درصد مردم آمریکا کاتولیک هستند و به همین سبب، پاپ از محبوبیت زیادی در آمریکا برخوردار می باشد.   
ترامپ نیز در پاسخ به رهبر مسیحیان کاتولیک جهان اظهار کرد، اگر داعش به واتیکان حمله کند و همانطور که همه می دانند این هدف نهایی داعش است،قول می دهم پاپ آن زمان آرزو و دعا می کرد دانالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شده بود چرا که چنین چیزی اتفاق نمی افتاد. وی در این بیانیه با حمله به دولت مکزیک افزود، دولت و رهبر مکزیک، اظهار نظر های توهین آمیزی در مورد من به پاپ بیان داشته اند، چرا که آنها می خواهند به غارت آمریکا چه در تجارت و چه در مسایل مرزی ادامه دهند. پاپ فقط یک سمت قضیه را شنیده است، وی در مورد جرایم ، قاچاق مواد مخدر و پیامدهای منفی اقتصادی سیاست های جاری بر ایالات متحده آمریکا چیزی نمی داند. ترامپ تصریح کرد، پاپ از زرنگی های دولت مکزیک در تمام زوایای مذاکرات با باراک اوباما و رهبران آمریکا چیزی نمی داند. 
وی در ادامه خاطرنشان کرد، برای یک رهبر مذهبی، زیر سوال بردن اعتقادات یک فرد ننگ آور است، من به مسیحی بودنم افتخار می کنم و بعنوان رییس جمهوری آمریکا اجازه نمی دهم مثل حالا، مسیحیت مرتبا مورد حمله و تضعیف قرار گیرد. وی اضافه کرد، هیچ رهبری، بخصوص یک رهبر مذهبی، حق زیر سوال بردن مذهب و اعتقادات فرد دیگری را ندارد.
ترامپ اذعان داشت، آنها(دولت مکزیک) پاپ را بازیچه و پیاده نظام خود قرار داده اند و برای چنین رفتاری باید خجالت بکشند.

نظرات
آخرین اخبار