کودتای ارمنستان یک گروگان گیری بود | فراتاب
کد خبر: 2968
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 00:00
ساک یونانسیان بر اساس تحلیل نا آرامی های صورت گرفته ی امروز در ارمنستان تنها یک گروگانگیری برای آزادی رهبر یکی از سرکردگان مخالین دولت ارمنستان بوده و شائبه کودتا دور از واقعیت بوده است

 

فراتاب- سرویس بین الملل:  به نقل از مطالعات قفقاز، ساک یونانسیان در گفت و گو با خبرنگار شفقنا درباره اتفاقات اخیر در ارمنستان اظهار کرد: از اطلاعاتی که تا این لحظه خبرگزاری های ارمنستان منتشر کردند، نمی توان برداشت کرد که اتفاقات رخ داده کودتاست و حرفی از این موضوع در میان نیست.

او ادامه داد: این اتفاق یک گروگانگیری است آن هم توسط افراد گروهی از مخالفان دولت که رهبر آنها “ژیرار سیفیلیان” یک ماه پیش به دلیل حمل غیر قانونی سلاح دستگیر شده بود و در زندان است. حامیان او هم به یک پاسگاه پلیس در حومه ایروان یورش بردند و معاون رییس پلیس را گروگان گرفتند چندین نفر زخمی و یک تن در این اتفاق کشته شده است.

این پژوهشگر حوزه قفقاز درباره خواست این افراد بیان کرد: خواست گروگانگیران این است که رهبر آنها از زندان آزاد شود. این گروه در گذشته سابقه چنین اقداماتی با ابعاد کوچکتر نیز داشته است. چیزی که در حال حاضر مشخص است اعتراض به دربند بودن رهبر این گروه است. البته اخبار تایید نشده هم نشان می دهد که آنها از مخالفان دولت و مردم درخواست داشتند تا به آنها ملحق شوند، به خیابان ها بیایند و خواستار استعفای رییس جمهور “سرژ سرکیسیان” شوند.

یونانسیان با اشاره به فضای شهرهای مختلف ارمنستان گفت: این در حالیست که ایروان و شهرهای دیگر در آرامش است و تجمعی مبنی بر اینکه مردم از خواست آنها حمایت کردند، دیده نمی شود. پشت پرده ماجرا اتفاق قابل توجهی نیست.

این پژوهشگر حوزه قفقاز با توجه به گمانه زنی در مورد تایید خبرهای غیر رسمی عنوان کرد: ابتدا اینکه آنها یک پاسگاه فرعی را گرفتند و جمعیت زیادی هم ندارند؛ عکس هایی منتشر شده از این اتفاق نشان می دهد که اتفاقات در همان پاسگاه و اطراف آن رخ داده و کار به یک تحول بزرگ نمی رسد.

او در پایان افزود: هیچ ارتباطی بین کودتایی که در ترکیه رخ داد با گروگانگیری در ایروان نمی بینم.

نظرات
آخرین اخبار