انتشار مقاله اوباما در مجله انجمن پزشکی آمریکا | فراتاب
کد خبر: 2950
تاریخ انتشار: 28 تیر 1395 - 13:45
برای اولین بار یک رئیس جمهور آمریکا مقاله علمی نوشت
برای اولین بار در تاریخ آمریکا، رئیس جمهور این کشور مقاله‌ای آکادمیک در یکی از مجله‌های معتبر علمی منتشر کرد.

فراتاب - گروه بین الملل: برای اولین بار در تاریخ آمریکا، رئیس جمهور این کشور مقاله‌ای آکادمیک در یکی از مجله‌های معتبر علمی منتشر کرد. مقاله باراک اوباما با مشخصات یک مقاله علمی در مجله انجمن پزشکی آمریکا (جاما) منتشر شده است.

این مقاله با عنوان «پیشرفت کنونی اصلاحات نظام بهداشت آمریکا و گام های بعدی» به بررسی روند اجرا و آینده لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه که در آمریکا به «اوباما کر»(Obama care) مشهور است می‌پردازد. برای اولین بار در تاریخ آمریکاست که یک رئیس جمهور مشغول به کار این کشور مقاله‌ای آکادمیک به نام خود منتشر می‌کند و این مقاله در یک مجله معتبر علمی به چاپ می‌رسد. مجله انجمن پزشکی آمریکا یا جاما (JAMA: The Journal of the American Medical Association) که مقاله اوباما در آن به چاپ رسیده یک مجله پزشکی است که ۴۸ بار در سال توسط انجمن پزشکی آمریکا منتشر می‌شود.

روسای جمهور پیشین آمریکا هم مطالبی به عنوان تحلیل یا نظر در مجلات علمی نوشته‌اند اما این مطالب مشخصات مقالات علمی و آکادمیک را نداشته‌اند. به عنوان نمونه بیل کلینتون در سال 1997  تفسیری را در مجله ساینس منتشر کرد یا جورج بوش مقاله‌ای در همین مجله جاما درباره دسترسی به بیمه درمانی به چاپ رساند.

مقاله باراک اوباما اما به صورت آکادمیک به بررسی داده‌های جمع آوری شده از گزارشات و مطالعات صورت گرفته پرداخته  تا به موفقیت‌های «اوباما کر» از جمله در زمینه کاهش تعداد آمریکایی‌های فاقد بیمه سلامت بپردازد. هدف این تحقیق بررسی عوامل تاثیرگذار در تصمیم‌گیری برای اصلاحات سیستم بهداشت و درمان آمریکا، جمع‌آوری و جمع‌بندی شواهد درباره تاثیر لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه و شناسایی آموخته‌های اساسی از این لایحه برای سیاست‌های عمومی عنوان شده است. لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه یا اوباماکر از قوانین فدرال ایالات متحده است که در کنار Health Care and Education Reconciliation Act مهمترین مقررات پیاده شده در خصوص نظام بهداشتی آمریکا از زمان تصویب مدیکر و مدیکید در ۱۹۶۵ است.

 

منبع: خبرآنلاین

نظرات
آخرین اخبار