کسی از من نزدیکتر به رهبری نیست | فراتاب
کد خبر: 2882
تاریخ انتشار: 25 تیر 1395 - 03:20
آیت الله هاشمی رفسنجانی:

فراتاب - بخش سیاسی: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سفرشان به استان کرمان دیشب در دیدار نمایندگان مردم شهرهای مختلف این استان در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اهمیت همکاری‌های دولت و مجلس برای حل مسایل و مشکلات کشور، گفت: مردم از نمایندگان و دولتی که به آن‌ها رأی داده‌اند، انتظار دارند که به دور از فضاسازی‌های سیاسی، برای توسعه و پیشرفت کشور برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

به گزارش فراتاب به نقل از ایلنا: آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سوابق رفتاری و گفتاری خویش با امام راحل و بعد از ایشان با مقام معظم رهبری، گفت: در زمان امام (ره) با اینکه ارادتی قلبی به ایشان داشتم، وقتی در مسائل سیاسی اختلاف نظر پیدا می‌کردیم، نظراتم را می‌گفتم و به امام عرض می‌کردم که در این قضیه از شما پیروی می‌کنم. همچنین در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای نیز علاوه بر سوابق طولانی دوستی، همکاری و همدلی، گاهی که اختلاف نظر پیدا می‌شود، به ایشان هم عرض کردم نظرم این است، اما شما رهبر جامعه هستید و من باید از شما پیروی کنم و برای مسائل اختلافی نیز حجت شرعی دارم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با یادآوری برخی از اتفاقات تاریخی در زمان حیات امام راحل، گفت: نامه‌هایی که به خط من و سران انقلاب است، در اسناد تاریخی موجود است.

وی با تشریح سوابق آشنایی خویش با آیت‌الله خامنه‌ای، گفت: مطمئن باشید الان هم در ایران کسی نزدیک‌تر از من به رهبر معظم انقلاب نیست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سخنانشان با اشاره به بازدیدی که عصر دیروز از تونل طرح انتقال آب به کرمان و همچنین جلسه‌ای که در محل پروژه با مسئولان امور آب و کشاورزی استان داشتند، گفت: براساس پیش‌بینی‌های علمی و شواهد موجود، آب یکی از مشکلات جدی آینده جهان و مخصوصاً برای جغرافیای ایران با باران کم و اقلیمی نسبتاً خشک است که باید برای حل این مشکل آینده نگری کرد.

نظرات
آخرین اخبار