فروش بوئینگ تنها با چراغ سبز دولت آمریکا | فراتاب
کد خبر: 2723
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 06:20
سخنگوی بوئینگ اعلام کرد:
مجلس آمریکا تلاش می‌کند ارائه وام از سوی موسسات مالی این کشور به ایران برای خرید هواپیما را ممنوع کند همچنین به گفته سخنگوی بوئینگ، تا پیش از چراغ سبز دولت آمریکا قرار داد فروش بوئینگ به ایران نهایی نخواهد شد.

فراتاب-گروه بین الملل: به نقل از استریت، ارزش سهام شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا همزمان با قدم های اخیر کنگره این کشور علیه قرارداد فروش هواپیما به ایران، در آخرین مبادلات صورت گرفته 2.08 درصد افزایش یافت.  با این افزایش قیمت سهام بوئینگ به 129.81 دلار رسید.

در هفته های گذشته بوئینگ از توافق خود با شرکت ایران ایر برای فروش 109 فروند هواپیمای مسافربری به این شرکت خبر داده بود.

ارزش فروش 80 فروند از این هواپیماها 17.6 میلیارد دلار است و قرار است 29 هواپیمای دیگر نیز به صورت لیزینگ در اختیار ایران قرار گیرد. قرار است تحویل این هواپیماها از سال 2017 آغاز شده و تا سال 2025 این قرار تکمیل شود. نمایندگان مجلس آمریکا طی روزهای گذشته نسبت به احتمال استفاده نظامی از این هواپیماهای مسافربری توسط ایران ابراز نگرانی کرده و سعی دارند تا با ارائه الحاقات جدید به قانون بودجه این کشور فروش هواپیما به ایران را ممنوع  کنند.

در اولین قدم نمایندگان آمریکا قصد دارند تا ارائه مجوز فروش هواپیما به ایران را از سوی دفتر دارایی های خارجی این کشور ممنوع کنند.

یکی دیگر از اقدامات این مجلس تلاش برای ممنوع کردن ارائه وام از سوی موسسات مالی این کشور به ایران برای خرید هواپیما است. تیم نیل، سخنگوی بوئینگ، اعلام کرد تا پیش از چراغ سبز دولت آمریکا قرار داد با ایران نهایی نخواهد شد.

 

نظرات
آخرین اخبار