برگزاری دوباره انتخابات ریاست جمهوری اتریش | فراتاب
کد خبر: 2591
تاریخ انتشار: 11 تیر 1395 - 22:00
با رای دادگاه قانون اساسی اتریش:
دادگاه قانون اساسی اتریش، با پذیرش شکایت «حزب آزادی»، جریان راستگرای افراطی این کشور، از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ می حکم به تجدید این انتخابات داد.

فراتاب - سرویس بین الملل: دادگاه قانون اساسی اتریش، با پذیرش شکایت «حزب آزادی»، جریان راستگرای افراطی این کشور، از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ مه، حکم به تجدید این انتخابات داد.

حزب راست گرای افراطی آزادی نتایج را به چالش کشیده و اعلام کرده که  رای‌های پستی دست کاری شده اند. نوربرت هوفر، نامزد حزب آزادی با کمتر از یک درصد اختلاف انتخابات را به رهبر سابق سبزها، الکساندر وان در بلن واگذار کرد.

با حکم دادگاه این انتخابات مجددا برگزار خواهد شد. رئیس دادگاه قانون اساسی اتریش با اعلام این خبر گفت: دعوایی که رهبر حزب آزادی علیه انتخابات 22 می مطرح کرد مورد تایید قرار گرفت. در دو هفته جلسه دادگاه وکلای حزب آزادی تاکید داشتند که رای‌های پستی در 94 منطقه از 117 منطقه دستکاری و جابجا شده بودند. این حزب مدعی شد که هزاران رای پیش از زمان مقرر و بدون نظارت مقامات مسئول باز شده و توسط افراد غیرمسئول شمارش شده بودند.

این حزب همچنین مدعی شد که شواهد حاکی از شرکت افراد زیر 16 سال و همچنین اتباع خارجی در انتخابات است. درصورت انتخاب هوفر وی به عنوان اولین رئیس راست‌گرای افراطی در این کشور عضو اتحادیه اروپا معرفی خواهد شد. حزب وی تمرکز خود در کمپین‌های انتخاباتی را به نگرانی‌های مربوط به مهاجران و همچنین کاهش استانداردهای زندگی برای افراد قشر متوسط و فقیر معطوف کرده بود.

 

نظرات
آخرین اخبار