برنامه بانک مرکزی برای ادغام بانکها و موسسه های اعتباری | فراتاب
کد خبر: 2063
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 22:47
به گفته مقامات بانک مرکزی
‎قائم مقام بانک مرکزی درباره تعداد زیاد بانک‌ها و مؤسسه های مالی و اعتباری و برنامه بانک مرکزی برای کاهش آنها گفت: ادغام و انحلال بانک‌ها و موسسه های مالی و اعتباری در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد و این کار در حال انجام است.

به گزارش فراتاب و به نقل از خبرگزاری ایرنا، «اکبر کمیجانی» روز سه شنبه در حاشیه بیست‌وششمین همایش سالیانه سیاست‌های پولی و ارزی در جمع خبرنگاران افزود: باید با جدیت بیشتری به برنامه ادغام بانک‌ها فکر کنیم.
وی با بیان اینکه هنوز برنامه خاصی برای ادغام بانک‌ها وجود ندارد، خاطرنشان ساخت: هنوز برنامه ای درباره اینکه کدام یک از بانک‌ها با یکدیگر ادغام شوند ،وجود ندارد؛ به ویژه موسسه های اعتباری غیردولتی، اما برای برنامه ریزی در این زمینه باید در مجامع و سهامدارانشان تصمیم گیری های لازم انجام شود.
قائم مقام بانک مرکزی ادامه داد: به هر حال بانک مرکزی مطالعات کارشناسی خود را برای چگونگی ادغام و اصلاح ساختار بانک ها در دستور کار قرار داده است.

** بی توجهی بانکها به رعایت نرخ سود مصوب
وی در ادامه درباره رعایت نرخ سود مصوب از سوی بانکها نیز گفت: بانک‌ها نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت نمی کنند و با فرمول‌های خاصی این نرخ را تغییر می دهند.
کمیجانی افزود: بانک مرکزی هر روز نظارت خود را بیشتر کرده و با تیم های بسیار قوی به صورت روزانه و هفتگی در سطح شعب در تهران و شهرستان‌ها نرخ‌های سود را رصد می کند؛ براساس اطلاعات کارشناسی، همه این نظارت ها صورت می گیرد.
این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که «نرخ‌های مصوب ابلاغی از سوی بانک‌ها اجرای نمی شود» نیز گفت: این موضوع را تایید نمی کنم؛ اطلاعات کارشناسی نظارتی در بانک مرکزی به طور جدی و حرفه ای این موضوع را نشان می دهد که بیشتر بانک‌ها نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت می کنند.
وی همچنین نرخ رشد اقتصادی امسال‌را بین چهار تا پنج درصد پیش بینی کرد.

نظرات
آخرین اخبار