تکذیب خبر معرفی سفیر جدید ایران در فرانسه | فراتاب
کد خبر: 1654
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 21:29
سخنگوی وزارت امور خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه خبر منتشر شده در برخی شبکه های اجتماعی در خصوص معرفی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فرانسه وعدم پذیرفته شدن وی از سوی این کشور را کذب محض خواند.

به گزارش فراتاب ،سخنگوی وزارت امور خارجه خبر منتشر شده در برخی شبکه های اجتماعی در خصوص معرفی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فرانسه وعدم پذیرفته شدن وی از سوی این کشور را کذب محض خواند.

حسین جابری انصاری با رد ادعاهای مطرح شده در قالب این خبر ساختگی، گفت: جمهوری اسلامی ایران اساسا فردی را بعنوان سفیر جدید در فرانسه معرفی نکرده و اخبار و گمانه زنی های صورت گرفته در این خصوص خبرسازی و با اهداف خاص صورت گرفته است.

جابری انصاری تاکید کرد اخباری از این دست که مربوط به فعالیت های رسمی وزارت امور خارجه است از سوی این وزارتخانه به رسانه ها اعلام می شود و سایر اخبار و گمانه زنی ها نامعتبر است.

جابري انصاري از تمامي دست اندركاران رسانه هاي گروهی بويژه در فضاي مجازي درخواست كرد سياست خارجي را با اهداف خاص داخلي خود آلوده نکرده و قبل از انتشار چنین اخباری، صحت و سقم آن را از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای واخ بعنوان مرجع رسمی انتشار اخبار اين وزارت استعلام کنند تا روابط خارجي و منافع ملي کشور تحت الشعاع خبرسازي هاي كذب و دروغ قرار نگیرد.

نظرات
آخرین اخبار