هشدار «نیروهای مقاومت» درباره «تحرکات مشکوک» در اقلیم کردستان و واکنش اربیل | فراتاب
کد خبر: 12068
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1401 - 03:40
در پی هشدار «سازمان هماهنگی نیروهای مقاومت» درباره «تحرکات مشکوک» در اقلیم کردستان عراق، شورای امنیت اقلیم کردستان این اتهامات را بی اساس دانست.

فراتاب، در پی هشدار «سازمان هماهنگی نیروهای مقاومت» درباره «تحرکات مشکوک» در اقلیم کردستان عراق، شورای امنیت اقلیم کردستان این اتهامات را بی اساس دانست.

به گزارش پایگاه خبری «المسله» گروه موسوم به «سازمان هماهنگی نیروهای مقاومت» در ساعات پایانی دوشنبه شب (23 مه) با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که در گیرودار بحران سیاسی که بر وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور سایه انداخته و بر مشکلات ملت عراق افزوده، «عملیات آموزش گروه‌های مسلح در اقلیم کردستان زیر نظر مسرور بارزانی و تحرکات مشکوک نیروهای داخلی که مزدور خارجی هستند را رصد کرده‌ایم که هدف از آن ایجاد آشوب و تخریب و تنش و بر هم زدن وحدت ملی و بافت اجتماعی کشور با ردپای آشکار صهیونیسم است».

این بیانیه افزوده که مثل سابق و در راستای خدمت به امنیت ملت عراق «به مقامات کردستان اطلاع می‌دهیم که این تلاش و آتشی که در پی روشن کردن آن هستند به خودشان بازخواهد گشت و پیش از هر کس دامن خودشان را خواهد گرفت و در آن صورت جز سرخوردگی و زیان چیزی نخواهند دید».

در این بیانیه آمده که «گروه های مقاومت» همواره از وحدت ملت عراق حمایت می‌کنند و در این راه از تلاش‌های «گرگ‌های داخلی و خارجی» و همه اقدامات برای به حاشیه راندن این نیروها نمی‌هراسند و ایمان دارند که مشکلات جز با گفت‌وگوی جدی حل نمی‌شود و فقط از این راه می‌توان کشور را به ساحل امن رساند.

در پاسخ به این بیانیه شدیداللحن، شورای امنیت اقلیم کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای ضمن «نامشروع» خواندن سازمان مذکور تأکید کرد که این اتهامات و تهدیدها هیچ پایه‌ای ندارد.

به گزارش «رووداو» در بیانیه شورای امنیت اقلیم کردستان تأکید شده که این تهدیدها چیز تازه‌ای نیست و این گروه‌ها «عملا هم در نقاط گوناگون عراق و با دسیسه نیروهای خارجی آنچه از دستشان برمی‌آمده کرده‌اند و نتیجه آن چیزی جز ویرانی و آشوب در عراق نبوده است».

در این بیانیه تأکید شده که هر گونه تعرض به اقلیم کردستان «که یک تشکیلات قانونی در عراق است» هزینه سنگینی خواهد داشت و افزوده شده که «آنان از تاریخ درس نگرفته‌اند وگرنه می‌دانستند که نیروهای قدرتمندتر از آنان هم نتوانستند ملت ما را به زانو درآورند».

این بیانیه افزوده که این گروه‌ها «تهدیدی برای حاکمیت و امنیت عراق هستند و راه را برای رشد تروریسم و ایدئولوژی افراطی باز کرده‌اند و نیروهای ارتش عراق در کنار نیروهای پیشمرگه با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند در حالی که این گروه‌ها سرگرم توطئه و آشوب و ویرانی هستند».

شورای امنیت اقلیم کردستان تأکید کرده که دولت مرکزی عراق مسئول صیانت از حاکمیت ارضی عراق و توقف این اقدامات خصمانه است.

منبع: میدل ایست نیوز

نظرات
آخرین اخبار