عراق حریف تدارکاتی خوبی است؛ خیلی دنبال نتیجه نیستیم | فراتاب
کد خبر: 12055
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1401 - 15:44
مهدوی‌کیا:
مهدوی کیا

مهدی مهدوی‌کیا سرمربی تیم امید ایران در نشست خبری پیش از دیدار دوستانه با عراق گفت: لازم دیدیم قبل از حضور در مرحله نهایی دو بازی تدارکاتی داشته باشیم و به همین دلیل هم در عراق هستیم. عراق حریف مناسبی برای ماست چون همیشه فوتبال خوب و بازیکنان تاکتیکی و قدرتی داشته است. این بازی تست خیلی خوبی برای هر دو تیم خواهد بود. امیدوارم دو بازی خیلی خوب برگزار شود. دوست دارم هر دو تیم بدون مصدومیت این بازی را به پایان برسانند و با آمادگی کامل سراغ بازی‌های پیش‌رو بروند.

وی درباره اینکه چرا برخی بازیکنان اصلی در لیست او حضور ندارند، گفت:  با تیم زیر ۲۱ سال به این مسابقات آمدیم و فقط دو بازیکن بالای ۲۱ سال داریم. طبق برنامه‌ای که برای آینده داریم با این تیم آمدیم. تقریباً تیم کامل‌مان را داریم به جز دو سه بازیکن که در لیگ‌مان مشغول بازی هستند. ترجیح دادیم آنها به تیم باشگاهی خود کمک کنند و ان‌شاءالله بعد از مسابقات به جمع ما اضافه خواهند شد.

سرمربی تیم امید درباره ارزیابی‌ خود از تیم‌های دیگر جام قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا گفت: تورنمنت خوبی است. شاید بیشتر تیم‌ها با تیم زیر ۲۳ سال بیایند و از لحاظ سنی از ما بزرگتر باشند، ولی ما براساس برنامه‌ای که برای صعود به المپیک داریم با تیم زیر ۲۱ سال آمدیم. از همه تیم‌ها هم شناخت داریم و امیدواریم نتیجه بگیریم.

مهدوی‌کیا در خصوص تیم عراق عنوان کرد: عراق را در تورنمنت قبلی دیدیم. ترکیبی از تیم ۲۳ و ۲۱ سال و تیم خوب و با کیفیتی است. فوتبال عراق از گذشته بازیکنان تکنیکی و با قدرت بدنی خوبی داشته است. به‌عنوان بازی تدارکاتی به این مسابقات نگاه می‌کنیم تا بیشتر نقاط ضعف و قوت خود را بشناسیم. از تمام بازیکنان استفاده خواهیم کرد و خیلی دنبال نتیجه بازی نیستیم.

وی در واکنش به این پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا بازیکنی عضو تیم بزرگسالان نیز در تیم ایران حضور دارد یا خیر؟ گفت: همانطور که گفتم همه بازیکنان ما زیر ۲۱ سال هستند. یکی دو بازیکن داریم که تجربه بیشتری دارند. یکی دو بازیکن‌مان قبلاً در لیست تیم ملی بزرگسالان بودند. در کل تیم جوانی آمدیم و با همین تیم هم به مسابقات می‌رویم.

سرمربی تیم امید ایران درباره آب و هوای عراق گفت: در مورد آب و هوا هم نباید حرف بزنیم (با خنده)؛ انتظار نداشتیم چنین اتفاقی بیفتد. بازی کردن در این آب و هوا سخت است. امیدواریم زودتر هوا بهتر شود.

مهدوی‌کیا در خصوص میزبانی تیم عراق گفت: من از مسئولان فدراسیون عراق تشکر کردم. همه چیز تا الان خوب بوده است. این چهارمین‌بار است که به عراق می‌آیم؛ هیچ وقت مشکلی نداشتم و امیدوارم شرایط طوری باشد که ما هم تیم ملی عراق را به ایران دعوت کنیم.

وی گفت: خیلی دوست داشتیم تیم عراق را به ایران دعوت کنیم ولی این ماجرا برعکس شد. خیلی خوشحال هستیم که در این کشور حضور داریم. فکر می‌کنم برای هر دو تیم این بازی می‌تواند مفید باشد؛ هم برای ما و هم برای تیم عراق.

محمد خدابنده‌لو بازیکن تیم امید کشورمان نیز در این نشست حضور داشت و گفت: خیلی خوشحالم اینجا حضور دارم و امیدوارم دو بازی تدارکاتی مناسب خوب برگزار کنیم و شرایط‌مان برای بازی نهایی بهتر شود. فکر می‌کنم شرایط حضورمان در کشور عراق به خوبی فراهم شد و امیدوارم ما هم کیفیت‌مان را نشان دهیم. هدف بزرگی داریم و فکر می‌کنم بازی‌ها برای ما از همین‌جا شروع می‌شود. عراق هم تیم خیلی خوبی است. از گذشته تیم‌های پایه این کشور تیم‌های با کیفیتی بودند و بازی دوستانه مناسبی برای ماست.

وی درباره تیم ملی عراق یادآور شد: در دوره قبل هم مقابل عراق در اربیل بازی کردم. آن زمان بازیکنان با کیفیتی داشتند که الان در تیم بزرگسالان هستند. قطعاً بازیکنان با کیفیتی دارند و یک بازی دوستانه خوب برای محک زدن تیم ایران خواهند بود.

 

کلید واژه ها :
نظرات
آخرین اخبار